Прескочи към основното съдържание
Вход / Регистрация

IT-бизнесът участва с 2.4 на сто в държавния бюджет

8 коментара

Фирмите за информационни технологии са внесли в бюджета 114 млн. евро в бюджета, съобщиха от Българската асоциация по информационни технологии (БАИТ)в неделя. Така приходите от данъци от IT-сектора от 2005 г. представляват над 2.4 процента от републиканския бюджет, допълниха от организацията.

"Българската IT-индустрия е един от най-бързо развиващите се отрасли в икономиката ни. Нашите фирми и техният професионализъм са признати в целия свят", коментира Златко Златков, бивш председател на БАИТ и член на Управителния съвет.

подкрепете ни

За честна и независима журналистика

Ще се радваме, ако ни подкрепите, за да може и занапред да разчитате на независима, професионална и честна информационно - аналитична медия.

8 коментара

Екипът на Mediapool Ви уведомява, че администраторите на форума ще премахват всички мнения, съдържащи нецензурни квалификации, обиди на расова, етническа или верска основа.

Редакцията не носи отговорност за мненията, качени в Mediapool.bg от потребителите.

Коментирането под статии изисква потребителят да спазва правилата за участие във форумите на Mediapool.bg

Прочетете нашите правила за участие във форумите.

За да коментирате, трябва да влезете в профила си. Ако нямате профил, можете да се регистрирате.



  1. И.Иванов, Швеция
    #9

    "Българската IT-индустрия е един от най-бързо развиващите се отрасли в икономиката ни. Нашите фирми и техният професионализъм са признати в целия свят", коментира Златко Златков, бивш председател на БАИТ и член на Управителния съвет.""Посмали бе, Манго!" казваха някога на такива.България все още въобще не е известна като държава на половината свят. В IT (информационнотехнологичната)-индустрия България е известна само на най-големите международни предприятия в тази индустрия с едно единствено си качество

  2. Rossi
    #8

    Защо ли коментарът е направен от бившия председател на БАИТ?????

  3. IT Паисий
    #7

    IT значи information technology, което на български е информационна технология, може да се съкрати ИТ, тоест IT може да се пише на кирилица ИТ. Също като ДВД – дигитален видео диск (по стария правопис беше видеодиск). Ама нали за българския народ още Паисий е казал „поради что се срамиш да се наречеш болгарин”... Оттогава ни е чуждоманията и чуждопоклонството, толкова се увличаме да усвоиме чуждата култура, че забравяме, имаме ли, нямаме ли наша.

  4. Дигитален Паисий
    #6

    Оди се пери!

  5. Darin
    #5

    Тези от инфотехнологичния сектор или не знаят за смятат, или не знаят колко е консолидирания бюджет. 114 млн. евро са 223 млн. лева. Консолидирания бюджет е 21 милиарда лева. Та значи приноса на инфотехнологиите е 1.06 %.

  6. Българин
    #4

    г-н Иванов,с цялото ми уважение,малко сте прекалил с черните краски. Лично аз съм в ИТ бизнеса от повече от 15 години, и мога да кажа, че нашите програмисти в повечето случаи са поне една класа над съответните германски, испански, италиански или американски такива. Казвам го от съвсем пряк опит. Програмистите ни са добри заради адаптивността си, и готовността да усвояват нови технологии... в това сме всред най-добрите.Недостатъците ни са силния индивидуализъм и по-трудното сработване в колектив.Спокойно

  7. И.Иванов, Швеция
    #2

    "... малко сте прекалил с черните краски. Лично аз съм в ИТ бизнеса от повече от 15 години ..."Ами, ... благодари, подобно г-н Българин, ... работещ в ИТ бизнеса от повече от 30 години (и български, и западен). Считащ, че прекалявате с розовите Ви краски и аргументиращ се.Обобщавате със завиден замах:"нашите програмисти в повечето случаи са поне една класа над съответните германски, испански, италиански или американски такива"И как ще обясните тази твърдяна "една класа над", за да бъде твърдението

  8. И.Иванов, Швеция
    #1

    Защото и на "обяснението" Ви:"Програмистите ни са добри заради адаптивността си, и готовността да усвояват нови технологии... в това сме всред най-добрите."липсва действителното обяснение за включеното внушение, че програмистите на САЩ, Германия и Италия са "една класа под" от тези на България в "адаптивността си, и готовността да усвояват нови технологии", ... които нови технологии доказано се създават от тях, а не от българските им чираци ?"Недостатъците ни са силния индивидуализъм и по-трудното

Препоръчано от редакцията

подкрепете ни

За честна и независима журналистика

Ще се радваме, ако ни подкрепите, за да може и занапред да разчитате на независима, професионална и честна информационно - аналитична медия.