Италия е на полуфинал след дузпи срещу Англия

5 коментара

Италия извоюва последното място на полуфиналите на Евро 2012 и в четвъртък, 28-ми юни, ще се изправи срещу Германия.

Това стана ясно, след като италианците на четвъртфинала победиха след изпълнение на дузпи Англия.

Редовното време и продълженията завършиха 0:0. Макар и без отбелязан гол обаче, мачът бе един от най-интересните, красивите и драматичните на първенството до този момент. Атаките и головите положения пред двете врати се редуваха едно след друго.

Първото положение дойде още в 4-тата минута, когато Де Роси с красив удар отдалеч улучи гредата. Веднага след това чисто положение за англичаните пропусна Глен Джонсън – ударът му от непосредствена близост бе спасен от Буфон.

Последваха вихър от атаки и голови положения до края на полувремето, като за двата отбора пропуснаха Рууни, Уелбек, Балотели, Касано.

В първите петнайсетина минути на второто полувреме италианците направиха серия от силни атаки, но ударите на Де Роси, Балотели и Монтоливо не улучиха вратата или бяха спасени от отличния Джо Харт.

През второто полувреме и продълженията англичаните също пропуснаха няколко удобни положения за гол, на като цяло възприеха по-защитна тактика и предоставиха инициативата на съперниците си.

Изпълнението на дузпите започна с попадения на Балотели и Джерард. При втората дузпа за италианците пропуск на Монтоливо даде предимство на англичаните. Те обаче в края на краищата не успяха да се възползват от него. Най-напред Уейн Рууни вкара и изведе Англия напред - 2:1. Последва изключително красиво изпълнение на обявения за "играч на мача" Андреа Пирло и равенство.

След това с мощен удар Ашли Йънг улучи горната греда, Ночерино вкара за 3:2 за Италия, а Буфон улучи ъгъла и спаси удара на Ашли Коул. Точното изпълнение на резервата Алесандро Диаманти реши мача.