Италия победи убедително Белгия с 2:0

Италия започна убедително участието си на Евро 2016 с победа срещу силния отбор на Белгия с 2:0.  В началото на мача обаче именно белгийците бяха тези, които стояха по-добре на терена. В 10-ата минута Раджа Наинголан стреля много опасно отдалеч, но Буфон спаси. Малко по-късно Наинголан изпусна и едно положение по-близо до вратата на италианците.

Постепенно Италия изравни играта, а с това стигна и до гол. В 32-ата минута Бонучи изведе до перфектен начин Джакерени зад защитата на Белгия и халфът не сбърка – 1:0. До края на полувремето италианците пропуснаха няколко добри шанса.

В началото на втората част играта стана много по-отворена и положенията се заредиха пред двете врати. Проблемът за Белгия бе, че трябваше да търси гол на всяка цена и това доведе до твърде голямо оголване в отбрана към края на мача.

Така в добавеното време Италия направи чудесна контраатака, при която Кандрева с  прехвърлящ пас намери Пеле в наказателното поле, а нападателят от воле неспасяемо заби кълбото в мрежата за крайното 2:0.