Ивет Лалова остана последна на финала на 60 м на световното в зала

Ивет Лалова успя да влезе във финала на 60 метра на Световното първенство по лека атлетика в зала при много силна конкренция. Във финалното бягане българката остана на последно място.

В полуфиналната си серия Лалова се класира втора, като изпревари с фотофиниш една от много силните представителки на Ямайка – Алийн Бейли.

На финала най-добре представилата се европейска спринтьорка и единствена представителка на стария континент бяга с висока температура и до последния момент участието ѝ не е било сигурно. Лалова бе пета по бързина на реакцията на старта, но после бе изпреварена от своите конкурентки. Тя постигна 7.27 секунди. Шампионка стана Вероника Кембъл-Браун от Ямайка със 7.01 секунди, която защити титлата си от Доха преди две години. Времето ѝ е най-добро за сезона.

Втора на 3 стотни завърши Муриеле Ахуре от Кот Д'Ивоар, а трета - американката Тиана Медисън - 7.09 секунди.

България записа още едно участие във финал на първенството – в събота Ваня Стамболова се класира четвърта на 400 метра. Шампионка стана американката Саня Ричардс.