Кабинетът одобри обявените още миналата седмица над 16 млн. лева допълнителни разходи и трансфери за преодоляване на щетите от природни бедствия и превенция на бедствия на заседание днес, съобщи правителствената пресслужба в сряда.
Над 13 млн. лв. от средствата отиват в общините за изпълнение на проекти и дейности за предотвратяване, овладяване и преодоляване на последиците от природни бедствия. Най-пострадалите от наводненията в края на юни общини Варна и Добрич ще получат съответно 1.8 млн. лв. и 860 хил. лв. Към община Мизия, която все още се възстановява от пороя в началото на август, ще бъдат насочени 1 млн. лв. за овладяване на бедственото положение.
Останалите около 3 млн. лв. ще бъдат разпределени между Министерския съвет и министерствата на вътрешните работи, на здравеопазването, на образованието и науката и на регионалното развитие. Те са за спасителни и неотложни аварийни дейности, ремонти на училища и болници и за изпълнение на програми за превенция на бедствия.

Полезна ли ви беше тази статия?
Ще се радваме, ако подкрепите електронното издание Mediapool.bg, за да може и занапред да разчитате на независима, професионална и честна информационно - аналитична медия.
Подкрепете ниАбонирайте се за най-важните новини, анализи и коментари на събития от деня. Бюлетинът се изпраща до електронния Ви адрес всеки ден в 18:00 часа.
Абонамент