Прескочи към основното съдържание
Вход / Регистрация

Камерън: Новата имиграция от България и Румъния е в разумни граници

11 коментара

Британският премиер Дейвид Камерън заяви, че броят на българите и румънците, които са пристигнали във Великобритания след отпадането на последните ограничения за работа в страната, е "в разумни граници".

В опит да потуши бунта в партията си по въпроса за имиграцията, британският премиер Дейвид Камерън призна, че симпатизира на недоволните, но не може да възстанови в предишния им вид ограниченията за достъпа на българи и румънци до британския трудов пазар.

В интервю за ББС премиерът заяви, че според него имиграцията във Великобритания е прекалено висока, но призна, че след отпадането на ограниченията на 1 януари притокът на българи и румънци е бил в границите на разумното.

Камерън призова няколкото десетки членове на своята партия, които обявиха, че тази седмица ще гласуват против законопроекта за имиграцията, да не подлагат на риск въвеждането на предвидените от законопроекта мерки, тъй като те осигуряват "много чувствително" намаляване на общия брой на имигрантите на Острова.

Законопроектът предвижда ограничаване на възможностите за обжалване на решенията на британските власти за екстрадиране на нелегални имигранти и на достъпа на нелегалните до здравни и социални услуги.

Миналата седмица правителството се е опитало до упражни натиск върху недоволните консерватори, включително чрез индивидуални срещи на министри с някои с тях, съобщава вестник "Телеграф".

"Ивнинг стандарт" цитира интервю на лидера на "бунтовниците" Найджъл Милс, в което той подчертава, че не се стреми към провал на законопроекта, а към затягане на предвидените мерки.

Британският премиер каза още, че ще настоява при евентуално следващо разширяване на ЕС свободното движение на работна ръка от новите към старите страни членки да се допуска само след като в новите държави бъде достигнато определено ниво на икономическо развитие.

Камерън каза още, че разбира защо хората подкрепят евроскептичната и популистка Партия на независимостта на Великобритания на Найджъл Фараж, за която някои социологически проучвания прогнозират, че може да получи повече гласове от консерваторите на евроизборите през май.

Премиерът подчерта, че разочарованието на хората се дължи на неспазените обещания на политиците, включително на предишните британски министър-председатели.

подкрепете ни

За честна и независима журналистика

Ще се радваме, ако ни подкрепите, за да може и занапред да разчитате на независима, професионална и честна информационно - аналитична медия.

11 коментара

Екипът на Mediapool Ви уведомява, че администраторите на форума ще премахват всички мнения, съдържащи нецензурни квалификации, обиди на расова, етническа или верска основа.

Редакцията не носи отговорност за мненията, качени в Mediapool.bg от потребителите.

Коментирането под статии изисква потребителят да спазва правилата за участие във форумите на Mediapool.bg

Прочетете нашите правила за участие във форумите.

За да коментирате, трябва да влезете в профила си. Ако нямате профил, можете да се регистрирате.



  1. Анонимен
    #11

    Като е в разумни граници кажи поне едно"Сори",дявол да го вземе!!!

  2. Анонимен
    #10

    М.Н.
    "достигането на определено ниво на икономическо развитие" можеше да се получи, ако Западът се беше понапънал да помага реално и дори да принуждава с натиск, а не с празни приказки ръководителите на новоосвободените от комунизма източноевропейски страни да го постигнат. Ако тези новоосвободени народи имаха що годе прилично битие, нямаше да се натискат да се напъхат всред тях, а щяха да си работят и живеят в собствените страни. Но за западняците беше по-лесно да са инертни и да си подписват договорите

  3. Анонимен
    #9

    Това за "достигане на определено ниво на икономическо развитие" предполага и промяна на договорите за ЕС.

  4. Анонимен
    #8

    Пидал

  5. Анонимен
    #7

    Из Обединеното Кралство щъкат милиони негри, индийци, пакистанци, араби и какви ли не други цветнокожи и досега ни звук ни стон за емиграцията. А сега, когато трябва да си изпълнят договора за ЕС пищят кански. Да не би на мен да ми е приятно да гледам мачове от Висшата Лига, която се превръща в Купа на Африканските Нации ?

  6. Анонимен
    #6

    ЕС да се замисли дали иска да приеме славянските талибани (украинците) в съюза. Там има истински фашистки паравоенни формирования. Англичаните не бива да се притесняват от българи и румънци, а от украинците.

  7. Анонимен
    #5

    Британците се оплакват от твърде много работна ръка. А в бантустана проблема е че работната ръка се топи като лански сняг. Ако дай боже един ден икономиката на България потръгне, ще трябва да си набаявя работна ръка от където може. И това няма да е от от по развитите европейски страни, а най вероятно от Ирак, Афганистан и Сирия. Да са ни честити новите българи - мустаклии от ориента.

  8. Анонимен
    #4

    По-голям боклук от бг политика няма - оставиха да се изгаврят през целия сват с българските граждани и продължават да го правят. А 'нашите' в устата го държат.

  9. Анонимен
    #3

    Глупави и слаби политици. Никой не може да признае ,че е безсилен срещу проблемите от 21 век и т.н. "черни лебеди". Карайки се дежурно за няколкото лобита са забравили,че именно властта а не парите са крайъгълния камък на силата. Радвам се,че преди време избрах да се развивам в Германия. Албионците скоро ще припаднат, а аз ще си пея "Цум Райн, цум дойчен,дойчен Райн!"

  10. Анонимен
    #2

    и как точно го отчетоха притока, щото аз ходих там за 2 дни, на влизане ми скенираха картата, но не и на излизане. т.е. според тях още съм там и съм се наредил на опашка за социални помощи, така ли другарю камерън?

Препоръчано от редакцията

подкрепете ни

За честна и независима журналистика

Ще се радваме, ако ни подкрепите, за да може и занапред да разчитате на независима, професионална и честна информационно - аналитична медия.