Прескочи към основното съдържание
Вход / Регистрация

Камионът от смъртоносната катастрофа край Дупница е спрял правилно, няма спирачен път на автомобила

5 коментара
Камионът от смъртоносната катастрофа край Дупница е спрял правилно, няма спирачен път на автомобила

Тежкотоварният камион, в който вчера се удари лек автомобил край Дупница, е бил спрял правилно в отбивка и не е нарушавал Закона за движение по пътищата. Това съобщиха от МВР за БТА.

При тежката катастрофа на главен път Е-79 загинаха двама души, а трима бяха ранени. По данни на полицията няма видими следи от спирачен път, оставени от лекия автомобил. От МВР допълниха, че към момента не разполагат с информация за самоличността на водача на камиона. Разследването на причините за инцидента продължава със съдействието на прокуратурата.

Според първоначалните данни участъкът, където е станала катастрофата, е прав и широк, а камионът е бил спрял изцяло в отбивката.

Пред БНТ пътният експерт Георги Близнаков коментира, че по всяка вероятност става въпрос за човешка грешка. По думите му от огледа на място се вижда, че тежкотоварният автомобил е бил спрян извън платното за движение на обозначено за това място.

От Асоциацията за квалификация на автомобилистите също допускат, че инцидентът е резултат от комбинация от фактори, сред които превишена скорост, умора, заспиване зад волана или неправилна преценка на водача.

Най-тежко остава състоянието на 19-годишно момиче, което след катастрофата беше транспортирано с въздушна линейка в столичната болница "Света Анна". Тя е с черепно-мозъчна травма и множество други наранявания. Другите двама пострадали са настанени в частна болница в Дупница и са в стабилно състояние.

Междувременно от днес в 15:00 часа влиза в сила временна забрана за движение на тежкотоварни камиони над 12 тона по автомагистралите „Тракия“ и „Струма“, както и по участъка на главен път Е-79 през Кресненското дефиле. Мярката цели да намали риска от тежки пътни инциденти в условията на засилен летен трафик.

Ключови думи

подкрепете ни

Свободата има цена

Благодарим, че не ни оставяте да я плащаме сами.

Станете месечен дарител на Mediapool, защото ако журналистиката днес премълчи истината, утре няма да има кой да я каже.

5 коментара

Екипът на Mediapool Ви уведомява, че администраторите на форума ще премахват всички мнения, съдържащи нецензурни квалификации, обиди на расова, етническа или верска основа.

Редакцията не носи отговорност за мненията, качени в Mediapool.bg от потребителите.

Коментирането под статии изисква потребителят да спазва правилата за участие във форумите на Mediapool.bg

Прочетете нашите правила за участие във форумите.

За да коментирате, трябва да влезете в профила си. Ако нямате профил, можете да се регистрирате.



  1. F16
    #5

    Няма как да стане с прости хора, неграмотни , необразовани, невъзпитани , и съчетано с разбити пътища. Примитивна работа. По добре да се закрие тая държава и всеки сам да се оправя, според уменията и способностите си, според това което знае и може. Няма смисъл от държава

  2. Lord Denning
    #4
    Отговор на коментар #2

    Когато в България видиш някой да кара бавно и спазва правилата обикновено е защото си гледа телефона. Малумиет0 е национален спорт.

  3. Един препатил
    #3
    Отговор на коментар #2

    Има логика, ама като се сещам, че още се чака някой да отвори телефона на Алексей Петров…..

  4. Валери Маринов
    #2

    "превишена скорост, умора, заспиване зад волана, неправилна преценка на водача." Още, спукани гуми, ниско летящи патки, извънземни и какво ли още не. Защо никой и никога не говори за отвличане на вниманието в екрана на телефона? В други държави първото, което полицията прави, е да конфискува телефоните на водачите и провери дали не са текствали, гледали клипчета, статуси на фейсбук и подобни. Изследванията в други държави показват, че това е водещата причина за катастрофите и че разсеяните по телефоните си водачи са 240% по-вероятно да катастрофират. Дали нашата полиция не мисли, че у нас шофьорите са съвестни и не си зяпат телефончетата, когато шпорят по улиците?

  5. Тихомир Томов
    #1

    Петима в автомобила и не е ясно какво е станало и няма реакция .............

Препоръчано от редакцията