“Кенгуратата” прескочиха Япония

13 коментара

Австралия записа победа още при дебюта си на Световно първенство след като успя да стигне до обрат срещу Япония и победи с 3:1. До 84-ата минута азиатците водеха с 1:0. Победата донесоха резервите Тим Кейхил и Джон Алойзи, които отбелязаха и трите гола за “кенгуратата”.

Австралийците бяха по-добрият отбор в началото и можеха да открият резултата още в шестата минута, когато капитанът Марк Видука проби отляво и нанесе удар с левия крак, който бе избит от вратаря Кавагучи. Малко по-късно Марко Брешано нанесе силен шут от границата на наказателното поле, който профуча над напречната греда.

През това време Япония разчиташе единствено на контраатаки. При една от тях обаче натурализираният бразилец Алекс изведе Наохиро Такахара, който отблизо пропусна. Австралия отговори бързо, но Брешано пропусна сам срещу Кавагучи. Япония откри в 26-ата минута, когато Шунсуке Накамура центрира отдясно и прехвърли Марк Шварцер. В опита си да избие топката, вратарят на Австралия бе смачкан от двама японци, но съдията Ел Фатих не отсъди нарушение.

В началото на второто полувреме холандският селекционер на Австралия Гуус Хидинк пусна в игра Тим Кейхил и Джошуа Кенеди. В 83-тата минута третата резерва на Австралия Алойзи нанесе топовен изстрел от пряк свободен удар, но Кавагучи отново спаси. Японската защита обаче не успя да се ориентира и при заформилото се меле Кейхил изравни.

Пет минути по-късно атакуващият полузащитник на английския Евертън Кейхил се превърна в герой за своя отбор, след като отбеляза втори гол за своя тим след техничен удар извън наказателното поле.

В даденото от съдията продължение именно Алойзи затвърди обрата на Австралия, като се разписа за трети път във вратата на Япония.