Китайското Министерство на търговията заяви днес, че забранява износа на стоки с двойно предназначение за 14 организации вносители от Европейския съюз, предаде Ройтерс.
Ограниченията влизат в сила незабавно.
Сред компаниите са германският оръжеен производител "Райнметал" и полската компания за електроника "Видо Фотоникс".
Този ход на китайските власти е в отговор на най-скорошния пакет от санкции на ЕС срещу Русия, с който бяха санкционирани 14 компании от континентален Китай и Хонконг, заяви китайското министерство.
Мерките на Пекин са насочени срещу три фирми от Германия, три от Франция, две от Италия, две от Полша и по една от Нидерландия, Чехия, България и Литва, пише в. "Саут Чайна Морнинг Пост".
В. "Глобал Таймс" изброява компаниите поименно, като се позовава на китайското Министерство на търговията: "Лаферт" и "Гарнет" от Италия, "Зиндлхаузер Матириалс", "Райнметал" и "Антрако Хеми-Ханделсгезелшафт" от Германия, "ИнПАКТ", III-V ЛАБ и "Кавок Ю Ей Ес" от Франция, "Виго Фотоникс" и "Политехника Вроцлавска" от Полша, "Ей Ейч Си Мерведе Холдинг" от Нидерландия, "Татра Тръкс" от Чехия, "Оптикоелектрон" от България и "Експла Ю Ей Би" от Литва.
"Оптикоелектрон Груп" АД е българска производствена компания, основана в далечната 1971 г. Вече над 50 години дружеството е специализирано в производство и търговия на оптомеханични и оптоелектронни системи, лазерни устройства и системи за наблюдение и охрана, се посочва на сайта на българската компания. Нейното седалище е в Панагюрище.
Ключови думи
Свободата има цена
Благодарим, че не ни оставяте да я плащаме сами.
Станете месечен дарител на Mediapool, защото ако журналистиката днес премълчи истината, утре няма да има кой да я каже.
4 коментара
Екипът на Mediapool Ви уведомява, че администраторите на форума ще премахват всички мнения, съдържащи нецензурни квалификации, обиди на расова, етническа или верска основа.
Редакцията не носи отговорност за мненията, качени в Mediapool.bg от потребителите.
Коментирането под статии изисква потребителят да спазва правилата за участие във форумите на Mediapool.bg
Прочетете нашите правила за участие във форумите.
За да коментирате, трябва да влезете в профила си. Ако нямате профил, можете да се регистрирате.
САЩ и русия пращат китай нахйу..., а китай си го изкарва на Европа... . . . Просто не е сериозно 5000-годишна цивилизация да е чак пък толкова неадекватна. . .
На едикойси бандит, който ще ни вкара във война, за да може да граби, той и съответните копринки.
Мм, "двама могат да танцуват".
защо не пишете чия собственост е оптикоелектрон и какво произвежда? Китайците ли да питаме?