Клубовете от Манчестър с измъчени първи победи в групите

Бербатов каза, че иска повече шансове за изява, и намекна, че може да не остане в Юнайтед

2 коментара

Двата клуба от Манчестър, които в момента водят в класирането на Висшата английска лига, успяха да спечелят измъчени първи победи едва в третия кръг на надпреварата в групите на Шампионската лига на Европа по футбол.

След две равенства ( като гост на Бенфика в Лисабон и като домакин на Базел) Манчестър Юнайтед трудно надигра румънския шампион Оцелул в Букурещ с 2:0.

Отборът на Алекс Фъргюсън владееше повече топката, но играта му през по-голямата част от мача бе еднообразна и скучна. И двата гола вкара Уейн Рууни от дузпи в 65-тата минута и в даденото от съдията допълнително време.

Българинът Димитър Бербатов този път бе в групата за мача, но и така не стана от резервната скамейка, въпреки че конкурентът му за пост в нападението на отбора Хавиер Ернандес игра слабо и не бе запомнен с нищо. Направените смени обаче бяха повлияни основно от получения от Неманя Видич червен картон през второто полувреме и от контузия на Фабио.

"Искам да получавам по-голям шанс за изява, защото знам, че мога да бъда полезен на отбора. Не зная дали ще подпиша нов договор с Юнайтед, нещата се движат от моя мениджър. Няма как да имам оферти от други клубове, защото трансферният прозорец в момента е затворен", каза българинът след мача. Договорът му с отбора от Манчестър изтича през лятото.

В другия двубой от група C като гост Бенфика  победи швейцарския Базел с 2:0 с голове на Бруно Сезар и Оскар Кардосо. Бенфика води в класирането в групата със 7 точки, пред Манчестър юнайтед" с 5, Базел с 4 точки и Оцелул без точков актив.

Твърде измъчена бе и победата на Манчестър сити. Със само 1 точка досега воденият от Роберто Манчини тим бе длъжен да победи у дома испанския Виляреал, за да запази шансове за класиране. Победата дойде едва в последните секунди на мача.

Испанците поведоха в 4-та минута с гол на Кани, а Манчестър сити успя да изравни едва в края на първото полувреме и то с автогол на Карлос Марчена.

Чак в 90-тата минута Манчестър успя да използва последната си възможност и стигна до 2:1 с гол на Серхио Агуеро.

В същата група Наполи като домакин измъкна точка от Байерн. Баварците поведоха във втората минута с гол на Тони Кроос, а италианците изравниха в 40-тата след автогол на Холгер Бадщубер. В началото на второто полувреме Марио Гомес изпусна дузпа за Байерн.

Отборът от Мюнхен запази лидерската си позиция в група "А" със 7 точки, пред Наполи с 5, Манчестър сити с 4 и Виляреал – без точка.

В група "В" ЦСКА (Москва) победи турския Трабзонспор с 3:0, а френският Лил загуби с 0:1 от Интер (Милано) като домакин.

Начело е Интер с 6 точки, пред ЦСКА и Трабзонспор с по 4 и Лил с 3 точки.

В група "D" мадридският Реал спечели третата си поредна победа – с 4:0 над Лион. В Другия мач като гост Аякс победи с 2:0 Динамо (Загреб). Води Реал с 9 точки, пред Аякс и Лион с по 4 и Динамо без точка.