В Бразилия започна гласуването на втория тур на президентските избори, на които се очаква крайнодесният кандидат Жаир Болсонаро да победи съперника си от левицата Фернандо Адад, съобщиха Франс прес и ТАСС.
Избирателните участъци отвориха в 08.00 часа местно време (13.00 часа българско) и ще работят до 17.00 часа местно време (22.00 часа българско).
Последните две социологически проучвания, публикувани снощи, отреждат на Болсонаро 54% и 55% от гласовете срещу 46 и 45 процента за Адад.
Днес ще бъдат избрани и губернатори на 14 щата, включително Сао Пауло и Рио де Жанейро.
Над 147 милиона бразилци имат право на глас. Участието в изборите е задължително за гражданите на Бразилия на възраст от 18 до 69 години. Младежите на 16-17 години и хората над 70 години, както и неграмотните жители на републиката гласуват по желание.
Ключови думи
За честна и независима журналистика
Ще се радваме, ако ни подкрепите, за да може и занапред да разчитате на независима, професионална и честна информационно - аналитична медия.
4 коментара
Екипът на Mediapool Ви уведомява, че администраторите на форума ще премахват всички мнения, съдържащи нецензурни квалификации, обиди на расова, етническа или верска основа.
Редакцията не носи отговорност за мненията, качени в Mediapool.bg от потребителите.
Коментирането под статии изисква потребителят да спазва правилата за участие във форумите на Mediapool.bg
Прочетете нашите правила за участие във форумите.
За да коментирате, трябва да влезете в профила си. Ако нямате профил, можете да се регистрирате.
Гласувахме но за КОГО, когато думата "политика" идва от латинската "поли", което означава "много" и "тика", което означава " - *тунеядци*."
Гласувайте за "ПРОМЯНА", но КАКВА и КАК, когато манипулирайки със съзнанието на вече полит-прогледналият БЪЛГАРИН, нито една от политическите СБИРЩИНИ, не мисли сериозно освен поборството срещу опонентите си, за бъдещето на БЪЛГАРИЯ!
Никой от ЦИК регистрираните с подкупени брой подписи групировки, и как да е вписаните шурей-баджанашки предизбор-кариеристи, …
не мисли за бъдещето на своето младо поколение.
Никой не дава идея за борбата срещу най ВАЖНОТО; КОТ€РИЙНО$ТТА*;
( * КОТ€РИЙНО$Т * значи, ползването на служебно положение от държавни служители, единствено за лична облага), факт много по-престъпен от :
КОРУПЦИЯТА;
БЮРОКРАЦИЯТА;
ТУНЕЯДСТВОТО;
МАРИОНЕТНОСТТА
ЧУЖДОПОКЛОНСТВОТО!!
БЕЗПРИЕМСТВЕНОСТТА;
ОТКУП-коПРОДАЖНОСТТА със закона;
(*ОТКУП*-ПРОДАЖНА, ТЪРГОВИЯ със законите ни, води до поддръжка на престъпността и КЛАСОВО РАЗСЛО€НИ€ сред Обществото!
И таз ОТКУПко-Търгашска анархия със закона, наричат "д€мокрация".?
Където ПРЕСТЪПНИКА-ОТКУПЕН е на свобода, а СЪДЯТА ЛЕЖИ В ЗАТВОРА.
Но откупен € само финансово-Н€-ЗАТРУДН€НИЯ рецидивист, а този без пари, лежи възмездието си кат поп!
ОТКУПКО-продажбата на закона създава жестокото СОЦИАЛНО-КЛАСОВОТО разединение!
СОЦИАЛНО-КЛАСОВОТО разслоение в Държаватар ражда жизненият упадък на народа!
ЖИЗНЕНИЯТ УПАДЪК създава бедността.
А БЕДНОСТ на ниво преживяване от боклук, води до тотален колапс на всички отрасли в Държавата и революция с цел ОЦЕЛЯВАНЕ!
Кажете кой е виновен за всичко това където;
Народ който незнае историята си и губи морала си, ще загуби и земята си !
ДЪРЖАВАТА не значи правителството, а НАРОДА В НЕЯ.
Какъвто е народа такава ще е и Държавата.
А правителството е само един временно-мандатен "резултат" от РАБОТАТА на Народа.
От това следва изводът че, щом една "работа" не е свършена както се полага, то и "резултата" от нея НЯМА ДА Е ДОБЪР!!
С уважение: Енчев
Уважаеми сънародници, уважаеми коментатори, нека НЕбъдем вече толкова идейно-оглупяли че, да гласуваме за деконсолидацията на България, чрез членство в която и да е култ-групирала се сбирщина.
Политиката си изигра Народ-деконсолидиращата си роля с 20ти век!
Сега е време на истинска КОНСОЛИДАЦИЯ въз ОСНОВА на НОВО СОЦИАЛНО ПРЕУСТРОЙСТВО, което ние Българите сме длъжни да покажем на Човечеството.
Българският Народ, и не само но и Човечеството трябва, да сe консолидира на основа на Толерантната-Приемственост …
на трите му лични увлечения, които в момента са го ДЕКОНСОЛИДИРАЛИ, и са го поставили в ролята на поборник, а не строител на мира , народното единство, и прогрес!
Българският Народ, конституционно трябва дa узакони ПРИЕМСТВЕНОСТ на трите лични, човешки Груп-увлечения;
1/ Лични груп увлечения в ИДЕОЛОГИИ / ПОЛИТИКА,
2/ Лични груп увлечения в РЕЛИГИИ и
3/ Лични груп увлечения в произход-ЕТНОСА
Като строго Конституционно, забрани намесата на тези 3(три) лични, поляризиращи обществото, КУЛТОВО-групирани фактора;
( ИДЕОЛОГИЯ, РЕЛИГИЯ, ЕТНОС ), в Държавния сектор на отношения.
Строгата забрана на намесата на трите лични, груп-култови увлечения във вътре-Държавните отношения, създали и поддържащи котерийният-фактор за корупцията, и деконсолидииращи Народното единство в професионално-Държавните отношения, е основата на истинската Демокрация !!
Става дума за КОНСТИТУЦИОННА ЗАБРАНА само на ВМЕШАТЕЛСТВОТО, във вътре-Държавните отношения на тези 3 ОСТАРЯЛИ с 20ти век, горе-упоменати, груп-култови-прослойки, а не забрана на съществуването им!
Нека си останат по домашному и по райони, проповядвайки идеи, вери и произход, па макар и групирано, НО КАТО ХОБИ ВЕЧЕ!!
Със закона на "Толерантната-ПРИЕМСТВЕНОСТ" приет КОНСТИТУЦИОННО, ще ЗАБРАНИМ много строго не само намесата на мажоритираните ни посредствени, лични-увлечения; ( религиозни, идеологични и етнически ) в общо-Държавните социални отношения, но ще прекратим и КОТЕРИЙНОСТТА, т.е.; ( ползване на служебно-държавните постове, единствено за лична облага).
С тои закон, ще преустановим не само парламентарните поборства, които ДЕКОНСОЛИДИРАТ Народа но, и международните войни които са вследствие на БЕЗПРИЕМСТВЕНОСТТА именно на тези ни 3 лични, групирани-увлечения. От чиято безприемственост страда човечеството.
Време е вече не само Държавните ръководни кадри но, и всякакви други ръководни постове да избираме НЕ от мажоритираната посредственост на груп-увлеченията ни, а на основа ИНДИВИДИТЕ-ТАЛАНТИ сред нас.
Но и даже те, след всеки избор всички избранници, да бъдат подлагани на ДЪРЖАВЕН ИЗПИТ за ЛОЯЛНОСТ на поста, със строго регламентирани изисквания за срок и резултати, а не назначавани мандат-хрантутно, без строга отговорност и контрол!!
Коя Държава в света е гарантирала това, Конституционно??
Никоя!! Затова няма Демокрация никъде !!
Първи Българите забелязахме че, ЦИК ( централната избирателна комисия ) се явява НАЙ-ГОЛЯМИЯТ РАЗЦЕПНИК ЕДИНСТВОТО на Народа.
И зародиша на жестокото КЛАСОВО; (идеологическо, религиозно и етническо) разединение на обществото !
Българите зашлевихме прозвището ( Център за Идеологическа Конфронтация), в следствие на безотговорността и че, записва кой да е, единствено въз основа на съмнително събран и купен брой подписи на КОТЕРИЙЦИ - (кариеристи за държавни постове с единствената цел за ЛИЧНА-ОБЛАГА).
Без да ИЗИСКВА Най-важното от всеки един предизборен кандидат или група-, а именно; "ПЛАН-ПЛАТФОРМА ЗА ОБЕДИНЕНИЕТО НА НАРОДА-Български", като МНОГО-ЕТНИЧЕСКИ и тотално разединен.
До кога ПОЛИТ-вонята oт западно-парламентарната, мажоритирана-посредственост, ще приемаме за "креативно единство" на юруша?
Факт мажоритирал груп-решенията на сивата посредственост, а не идеите за прогрес на талантите сред нас.
Със конституционно приетият много строг закон за "Толерантна-Приемственост", Човека ще прекрати веднъж за винаги и войните, които са предимно в следствие БЕЗПРИЕМНОСТТА на тези три, лични-увлечения.
Ние Българите сме исторически призвани да изправим тази Социална-грешка, показвайки правилният, Мирен път на живота на Планетата.
С уважение; Енчев