Прескочи към основното съдържание
Вход / Регистрация

Кой кой е в бъдещата Европейската комисия

3 коментара
Жан-Клод Юнкер

АВСТРИЯ: Йоханес Хан (56 години) - Комисар за отношенията със съседните страни и преговорите за разширяване на ЕС. Досегашен европейски комисар за регионалната политика. Десноцентрист. Бивш изпълнителен директор на производител на екипировки за видеоигри.

БЕЛГИЯ: Мариане Тисен (58 години) - Комисар за заетостта, социалните въпроси, професионалната квалификация и трудовата мобилност. Десноцентристки евродепутат и бивш лидер на Фламандската християндемократическа партия.

БЪЛГАРИЯ: Кристалина Георгиева (61 години) - Заместник-председател на Европейската комисия и комисар за бюджета и човешките ресурси. Досегашен европейски комисар за международното сътрудничество, хуманитарната помощ и реакцията при кризи. Десноцентрист. Бивш вицепрезидент на Световната банка.

ВЕЛИКОБРИТАНИЯ: Джонатан Хил (54 години) - Комисар за финансовата стабилност, финансовите услуги и капиталовите пазари. Бивш десноцентристки лидер на Камарата на лордовете (горна камара на британския парламент). Консултант по връзки с обществеността и бивш началник на кабинета на консервативния премиер Джон Мейджър през 90-те години.

ГЕРМАНИЯ: Гюнтер Йотингер - Комисар за дигиталната икономика и информационното общество. Досегашен европейски комисар за енергетиката от десноцентристката партия ХДС на германската канцлерка Ангела Меркел.

ГЪРЦИЯ: Димитрис Аврамопулос (61 години) - Комисар за миграцията и вътрешните работи. Досегашен министър на отбраната. Член на десноцентристкия блок и бивш кмет на Атина.

ДАНИЯ: Маргрете Вестагер (46 години) - Комисар за конкуренцията. Политик от кариерата и лидер на социаллибералите от 2007 г.

ЕСТОНИЯ: Андрус Ансип (58 години) - Заместник-председател на Европейската комисия и комисар за единния дигитален пазар. Бивш десноцентристки премиер, присъединил Естония към еврозоната през 2011 г.

ИРЛАНДИЯ: Фил Хоган (54 години) - Комисар за земеделието и развитието на селските райони. Бивш министър на околната среда от десноцентристкия блок.

ИСПАНИЯ: Мигел Ариас Канете - Комисар по въпросите на климата и енергетиката. Бивш министър на земеделието.

ИТАЛИЯ: Федерика Могерини (41 години) - Върховен представител на ЕС за външната политика и политиката на сигурността и заместник-председател на Европейската комисия. Досегашен външен министър. Един от най-младите политици в управляващата левоцентристка партия на премиера Матео Ренци. Прекарала е по-голямата част от кариерата си като депутат, занимаващ се с въпросите на външната политика.

КИПЪР: Христос Стилианидис (56 години) - Комисар за хуманитарната помощ и управлението на кризи. Бивш говорител на правителството. Десноцентрист.

ЛАТВИЯ: Валдис Домбровскис (43 години) - Заместник-председател на Европейската комисия и комисар за еврото и социалния диалог. Бивш премиер десноцентрист.

ЛИТВА: Витенис Повилас Андриукайтис (63 години) - Комисар за здравеопазването и безопасността на храните. Член на Социалистическия блок.

ЛЮКСЕМБУРГ: Жан-Клод Юнкер (59 години) - Председател на Европейската комисия. Бивш премиер, утвърден за председател на Европейската комисия. Член на десноцентристкия блок в парламента, бивш председател на Еврогрупата (финансовите министри на страните от еврозоната).

МАЛТА: Кармену Вела (64 години) - Комисар за околната среда, морските въпроси и риболова. Бивш министър на туризма. Левоцентрист.

ПОЛША: Елжбета Бенковска (50 години) - Комисар за вътрешния пазар, индустрията, предприемачеството и малките и средните предприятия. Досегашен вицепремиер.

ПОРТУГАЛИЯ: Карлуш Моедаш (44 години) - Комисар за изследванията, науката и иновациите. Досегашен държавен секретар от десноцентристката Социалдемократическа партия. Основал е своя инвестиционна компания през 2008 г. и е бил банкер в "Голдман Сакс".

РУМЪНИЯ: Корина Крецу - Комисар за регионалната политика. Досегашен левоцентристки евродепутат.

СЛОВАКИЯ: Марош Шефчович - Комисар за транспорта и космическите програми. Досегашен заместник-председател на Европейската комисия и комисар за междуинституционалните въпроси и администрацията. Дипломат от кариерата.

СЛОВЕНИЯ: Аленка Братушек - Заместник-председател на Европейската комисия и комисар за енергийния съюз. Бивш премиер.

УНГАРИЯ: Тибор Наврачич (48 години) - Комисар за образованието, културата, младежта и гражданството. Досегашен външен министър от управляващата десноцентристка партия ФИДЕС. Бивш министър на правосъдието и вицепремиер.

ФИНЛАНДИЯ: Юрки Катайнен (42 години) – Заместник-председател на Европейската комисия и комисар за работните места, растежа, инвестициите и конкурентоспособността. Досегашен заместник-председател и европейски комисар за икономическите и валутните въпроси и бивш премиер на Финландия. Десноцентрист.

ФРАНЦИЯ: Пиер Московиси (56 години) - Комисар за икономическите и финансовите въпроси, данъчното облагане и митническия съюз. Бивш министър на финансите. Принадлежи към умереното реформаторско крило на социалистите.

ХОЛАНДИЯ: Франс Тимерманс (53 години) - Първи заместник-председател на Европейската комисия и комисар за по-добрата регулация, междуинституционалните отношения, върховенството на закона и Хартата на основните права. Досегашен външен министър. Дипломат от кариерата от левоцентристката Партия на труда.

ХЪРВАТИЯ: Невен Мимица (60 години) - Комисар за международното сътрудничество и развитието. Досегашен комисар за защита на потребителите. Левоцентрист. Политик и дипломат от кариерата. Водил е преговорите на Хърватия за членство в Световната търговска организация през 90-те години и началото на преговорите за членство на Загреб в ЕС през 2000-2001 година.

ЧЕХИЯ: Вера Юрова (50 години) - Комисар за правосъдието, потребителите и равенството на половете. Досегашен министър на развитието. Левоцентрист.

ШВЕЦИЯ: Сесилия Малмстрьом - Комисар за търговията. Досегашен комисар за вътрешните работи.

подкрепете ни

За честна и независима журналистика

Ще се радваме, ако ни подкрепите, за да може и занапред да разчитате на независима, професионална и честна информационно - аналитична медия.

3 коментара

Екипът на Mediapool Ви уведомява, че администраторите на форума ще премахват всички мнения, съдържащи нецензурни квалификации, обиди на расова, етническа или верска основа.

Редакцията не носи отговорност за мненията, качени в Mediapool.bg от потребителите.

Коментирането под статии изисква потребителят да спазва правилата за участие във форумите на Mediapool.bg

Прочетете нашите правила за участие във форумите.

За да коментирате, трябва да влезете в профила си. Ако нямате профил, можете да се регистрирате.



  1. Коментарът е изтрит заради реклама или спам.
    #3
  2. Kiril Kovatchev
    #2

    България се нормализира по-бавно отколкото би ми се искало, но се нормализира. Повече и повече българи са приемани нормално в европа и по света. Страната се оттърсва от дивотиите и простотията натресени на България от съветската окупация. Това разбира се не се приема добре от агентите на нашите руски поробители. Ето защо всеки един мъничyк успех на някой наш сънародник или на България като цяло трябва да се отпразнува подобаващо. Това е начин да пoкажем на бившите си поробители че нямаме никакво намерение да се завръщаме в сферата на тяхното пагубно влияние.

  3. milan
    #1

    Само "братята"сърби и комунистите от БСП упорито омаловажават поста на Георгиева,едните старателно пропускат този факт в сръбските ниовини,а рубладжиите в БГ-омаловажават този радостен за всички българи факт.

Препоръчано от редакцията

подкрепете ни

За честна и независима журналистика

Ще се радваме, ако ни подкрепите, за да може и занапред да разчитате на независима, професионална и честна информационно - аналитична медия.