Коста Рика удари фаворитите от Уругвай с 3:1

Колумбия разби Гърция с 3:0, Чили надделя над Австралия

1 коментар

Коста Рика сътвори сензация в събота с победата си над фаворитите от Уругвай с 3:1 в мач от група ”D”на Световното първенство. Развитието на мача обаче не предполагаше такъв завършек. Нападателят на Уругвай Едисон Кавани откри резултата  в 24-ата минута от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Диего Лугано.

След това обаче Коста Рика напълно надигра своя съперник. 21-годишният Джоел Кембъл изравни в 54-ата минута, а в 58-ата минути защитникът Оскар Дуарте изведе Коста Рика напред. Уругвай се опита да окаже натиск, но играта на светлосините не вървеше. Последният гол в мача вкара резервата Маркос Урена в 84-ата минута.

Това е втората голяма изненада на турнира, след като в петък Холандия разгроми световните и европейски шампиони Испания с 5:1.

В събота отборът на Чили стартира с победа срещу Австралия участието си на Мондиал’2014. Така те заеха второто място в група "В", заедно с холандците, които разгромиха Испания. Алексис Санчес и Хорхе Валдивия отбелязаха два гола за Чили в първите 25 минути на мача.

Тим Кейхил се опита  да върне интригата с хубаво попадение с глава в 35-ата минута, но това се оказа всичко от австралийците в мача. Жан Босежур сложи точка на спора в добавеното време.

По-късно същия ден в мач от група ”C”тимът на Колумбия разби с 3:0 Гърция. Пред голямата агитка на колубийците техните футболисти започнаха с летящ старт участието си на Мондиала. Головете вкараха Пабло Армеро в 5-тата минута, Теофило Гутиерес в 57-мата и Хамес Родригес в 91-та минута.