Италианската брегова охрана се притече в неделя на помощ на най-малко 1000 мигранти в Средиземно море в трета операция за трети пореден ден, съобщи Ройтерс.
Бреговата охрана е извадила до момента повече от 280 души от две гумени лодки на около 180 километра южно от остров Лампедуза и работи по спасяването на хората от още осем
плавателни съда.
Говорител на бреговата охрана каза за Ройтерс, че на борда на всичките 10 плавателни съдове има над 1000 души.

Полезна ли ви беше тази статия?
Ще се радваме, ако подкрепите електронното издание Mediapool.bg, за да може и занапред да разчитате на независима, професионална и честна информационно - аналитична медия.
Подкрепете ниАбонирайте се за най-важните новини, анализи и коментари на събития от деня. Бюлетинът се изпраща до електронния Ви адрес всеки ден в 18:00 часа.
Абонамент