Американският автомобилен концерн "Крайслер" изтегля 2 700 000 автомобила с висока проходимост Джип Гранд Чероки, модели 1993-2004-а година и Джип Либърти, модели 2002-2007-а година, съобщиха световните агенции.
До тази стъпка се стигна след като Националното управление на САЩ по безопасност на движението излезе със заключението, че поради неправилно разположение на резервоара, при удар на автомобила отзад, може да изтече гориво и да предизвика възпламеняване. Според управлението този дефект вече е довел до смъртта на 51 души.

Полезна ли ви беше тази статия?
Ще се радваме, ако подкрепите електронното издание Mediapool.bg, за да може и занапред да разчитате на независима, професионална и честна информационно - аналитична медия.
Подкрепете ниАбонирайте се за най-важните новини, анализи и коментари на събития от деня. Бюлетинът се изпраща до електронния Ви адрес всеки ден в 18:00 часа.
Абонамент