Прескочи към основното съдържание
Вход / Регистрация

Леко расте удовлетворението на българите от работата им

По-младите са по-доволни, гъвкавото работно време подобрява продуктивността

2 коментара

По-голямо удовлетворение от работата си изпитват 65% от българските бизнесмени и служители, отколкото преди година, сочи обявено във вторник проучване на Регус. В същото време обаче индексът за баланс между работа и личния живот у нас е спаднал с четири пункта спрямо миналата година, което показва, че хората в бизнеса се борят с натрупващо се напрежение на работа.

 

Според проучването, проведено сред 26,000 професионалисти от повече от 90 държави, индексът за баланс между работа и личния живот в България е 119 пункта – с един пункт по-малко от нивото в глобален мащаб – 120.

 

69% процента от бизнесмените в България смятат, че прекарват достатъчно време вкъщи със семейството си, а 77% усещат, че продуктивността им се е увеличила, в сравнение с миналата година. 58% от анкетираните в България смятат, че прекарват повече време в работа.

 

Добър баланс между професионалните ангажименти и личния живот постигат най-успешно собствениците на бизнес и представителите на по-младите поколения.

 

В цял свят, по-младите служители се наслаждават на работата повече от родените в периода 1945-1964 г. (76% в сравнение с 64%) и са по-доволни от своето ниво на производителност (81% в сравнение с 69%.). Предишни проучвания на Регус показват, че 72% от професионалистите в световен мащаб смятат, че гъвкавото работно време подобрява тяхната продуктивност.

 

“Служителите, които се чувстват щастливи на работа, са по-продуктивни и е по-малко вероятно да напуснат фирмата. Тъй като пазарът на труда се подобрява, фирмите осъзнават, че за да наемат или задържат талантите, трябва да се фокусират върху разширяване на техните гъвкави работни политики, като например избор на работни места“, коментира Катерина Ману, генерален мениджър на Регус за Балканите.

подкрепете ни

За честна и независима журналистика

Ще се радваме, ако ни подкрепите, за да може и занапред да разчитате на независима, професионална и честна информационно - аналитична медия.

2 коментара

Екипът на Mediapool Ви уведомява, че администраторите на форума ще премахват всички мнения, съдържащи нецензурни квалификации, обиди на расова, етническа или верска основа.

Редакцията не носи отговорност за мненията, качени в Mediapool.bg от потребителите.

Коментирането под статии изисква потребителят да спазва правилата за участие във форумите на Mediapool.bg

Прочетете нашите правила за участие във форумите.

За да коментирате, трябва да влезете в профила си. Ако нямате профил, можете да се регистрирате.



  1. Анонимен
    #2

    В София безработицата никога не премина над 6% ( в Бургас и Варна 8% ) а безработицата сред завършилите висше образование е още по-малка, а при тия завършили на запад на практика не същетсвъва безработица .... В България има проблем с циганската безработица ( вероятно към 50% ) и в провинцията с нискообразованите, където безработицата при тия групи е структурна , каквато и работни места да се открият тия ще си останат безработни, защо маса народ не могат да четат и следователно да изкарат книжка за шофиор .... но пък другите с работа ( младите, образованите, прокативните) да не си вгорчават живота с мисли за безработицата при циганите тия имат много грехове да плащат за това е ...

  2. Анонимен
    #1

    при тази безработица...

Препоръчано от редакцията

подкрепете ни

За честна и независима журналистика

Ще се радваме, ако ни подкрепите, за да може и занапред да разчитате на независима, професионална и честна информационно - аналитична медия.