Левски би с резервите ЦСКА

23 коментара

Отборът на Левски спечели с 2:0 футболното дерби с ЦСКА и вече е само на точка зад шампионите. Четири кръга преди края на първенството "сините" имат 61 точки. В събота, Деня на победата, армейците допуснаха първо загуба под ръководството на Любослав Пенев.

Мачът се игра пред над 25 000 зрители, които създадоха страхотна атмосфера на Националния стадион "Васил Левски".

Головете за Левски реализираха появилите се като резерви още през първата част Георги Христов и Зе Суареш в 35-ата и 58-ата минути.

Христов влезе на мястото на възстановилия се в последния момент Георги Иванов-Гонзо, а бразилецът замени Христо Йовов.

ЦСКА започна срещата и в шестата минута след изстрел на Саидходжа топката премина почти по цялата дължина на гол линията на "сините", но така и не я прекоси. При последвалия корнер Руи Мигел можеше да отбележи, но ударът му премина встрани от вратата на Митрев.

До средата на полувремето Левски изравни играта и изпълни два последователни ъглови удара, което обаче не доведе до нищо по-сериозно. Първия шут във вратата на ЦСКА отправи Жоазиньо в 35-та минута. Вратарят на "червените" – Петров, обаче бе на своето място и се справи с опасността. Малко след това обаче той бе безсилен, след като Георги Христов бе оставен непокрит в наказателното полеи реализира за 1:0 след пас на  Зе Соарес.

Втората част започна подобно на първата - вихрено за ЦСКА, като още в първата си атака те имаха възможност да изравнят, но Удоджи пропусна. Малко след това, отново Удоджи опита далечен изстрел към вратата на Митрев, но младият вратар нямаше проблеми.

Отново, както и през първото полувреме обаче, Левски постепенно изравни играта, а в последствие и удвои своята преднина чрез Зе Соарес, който получи отличен пас от Тасевски.

В 72-ата минута за удар без топка срещу Минев, Удоджи бе изгонен с директен червен картон. В самия край на мача пък Котев можеше да вкара почетен гол за ЦСКА, но Митрев отново спаси.