Левски – Локо (София) и Славия – Берое са полуфиналите за Купата на България

8 коментара

Финалистите за Купата на България ще бъдат излъчени от двубоите между столичните Левски и Локомотив и между Славия и Берое.

Това стана ясно в четвъртък след тегленето на жребия за полуфиналните срещи, след като преди ден бяха изиграни реваншите от четвъртфиналите.

В тях Локо (София) изненадващо отстрани ЦСКА благодарение на доста спорна дузпа в края на мача, отсъдена за нарушение на вратаря Томас Черни, което обаче той извърши на границата на наказателното си поле.

Левски се класира много трудно за предпоследната фаза на турнира благодарение на победата си с 1:0, завоювана в първия мач срещу Литекс. В четвъртък "сините" паднаха с 1:2 в Ловеч, но се класираха напред заради гола си на чужд терен.

Славия очаквано отстрани Миньор, въпреки че загуби с 0:1 в Перник, след като разгроми противника си с 6:0 в първия мач. Берое пък победи и в двата мача Пирин (Гоце Делчев).

Полуфиналните срещи ще се играят на 17 и 24 април. Все още не е ясно дали ще бъде прието предложението на БНТ мачовете да се играят в различни дни, например на 17/18 и 24/25 април, за да бъдат излъчени и четирите срещи. Финалът за Купата на България е насрочен за 15 май.