Левски напусна Лига Европа с победа срещу Спортинг

Отборът на Левски завърши участието си в Лига Европа с победа над португалския гранд Спортинг (Лисабон) с 1:0 в четвъртък вечерта. Голът за "сините" отбеляза Даниел Младенов в 45-та минута на мача, след като засече на празна врата пас на Гара Дембеле.

Така Левски успя частично да се реваншира на публиката си, след като загуби гостуването си на Спортинг с 5:0.

Въпреки победата Левски няма да продължи участието си в турнира. Българският отбор остана на последно място в група "С" със седем точки. Толкова има и белгийският Гент, втори e Лил с 8 точки, а първи са португалците с 12 точки.

Левски изигра 12 мача в Лига Европа. Като домакини постигнаха пет победи – срещу Дъндолк (6:0), Калмар (5:2), АИК Стокхолм (2:1) и срещу Гент (3:2) и Спортинг (1:0) в груповата фаза.

ЦСКА напусна турнира ден по-рано, като в последния си мач загуби от Порто с 1:3. "Червените" успяха да вземат само една победа в груповата фаза – срещу Рапид Виена (2:1).