Левски отново се провали в Шампионската лига

Българският футболен шампион Левски отново се провали в опита си да се класира за втори път в историята си в групите на Шампионската лига (ШЛ). "Сините" загубиха и втория мач от унгарския първенец Дебрецен с 0:2. Първата среща също завърши в полза на унгарците и така с общ резултат от 1:4 българите продължават в групите на Лига Европа.

Въпреки загубата Левски игра доста по-прилично от първата среща и създаде не малко голови положения. Сините превъзхождаха в задържането на топката и през първото полувреме атакуваха непрестанно вратата на Вукашин Полексич, но Георги Христов, Зе Соареш, Георги Сърмов и Христо Йовов пропиляха положенията за гол.

Така с две атаки унгарците успяха да отбележат два гола, с което направиха втората част безсмислена. През нея мачът се доиграваше, а "сините" успяха да стигнат само до една по-изгодна ситуация, която бе пропиляна от Христов.