Лeвски победи Гент с 3:2, а ЦСКА падна с 1:0 от Бешикташ в Лига Европа

23 коментара

Отборът на Левски изигра много силен мач и победи като домакин белгийския тим Гент с 3:2 в първата си среща от груповата фаза на Лига Европа. ЦСКА не успя да стартира с успех и загубиха като гости с 1:0 от  турския гранд Бешикташ с гол в 90-та минута.

Левски игра пред 25 000 души на стадион “Георги Аспарухов“  и на два пъти трябваше да  изравнява. Футболистите на Ясен Петров обаче показаха характер и стигнаха до победата. В 23-та минута звездата на белгийците Рандал Азофейфа откри резултата с попадение от над 30 метра.  В 42-та минута Жоазиньо изравни със страхотен гол от над 25 метра.

В началото на второто полувреме Гент отново поведоха след грешка в защитата на Левски.  Георги Петков спаси удар на Де Смет, но не успя да отрази добавката на Марко Шулер. В 59-та минута обаче “сините“ отново изравниха с гол на френския нападател Дембеле, който получи добър пас от Дарко Тасевски.

В 80-та минута Дембеле пропусна сам срещу вратаря, но четири минути по-късно Грийн вкара пърия си гол за Левски и донесе победата за “сините“.

Левски излезе начело в групата с по-добра голова разлика от следващия си съперник Спортинг Лисабон, на който гостува в края на месеца. В другия мач португалците победиха с 2:1 Лил във Франция.

ЦСКА загуби с минималното 0:1 при гостуването си на Бешикташ , но стоя много добре на терена срещу турския колос, който очевидно бе подценил двубоя.  Голът за турците вкара Фабиан Ернст с глава в 90-та минута. Гути центрира от фал и Ернст успя да се пребори с Килиън Шеридън, който се бе върнал в защита.

Преди това футболистите на ЦСКА изнесоха много силен мач срещу многомилионната селекция на турците и дори имаха на няколко пъти шансове за гол, но Маркиньос и Шеридън не успяха да се възползват от добри положения.

В другия мач от групата Порто победи Рапид Виена като домакин с 3:0.