Левски победи Лацио в Рим

Левски успя да постигне победа и да вкара гол в турнира Лига Европа в едва последната си среща от групите, но за сметка на това постигна престижен успех с 1:0 над Лацио в Рим. Единственото попадение в срещата отбеляза Христо Йовов в 61-та минута. Италианският отбор игра предимно с резервите си, тъй като това бе мач без значение за тях.

Българите бе по-активен през почти цялата срещата. Така още в 30-тата минута Левски изтърва първото си положение след като Христо Йовов проби в наказателното поле, топката обаче му се изплъзна след като бе притиснат от защитник на Лацио, но попадна в Зе Соарес, който от седем метра би в аут.

Голът за Левски падна след подаване на Дарко Тасевски, който успя да намери Христо Йовов в коридор, нападателят напредна и успя да прехвърли вратаря на италианците Фернандо Муслера.

След гола Лацио усили темпото си на игра, но изпусна да изравни резултата след като Стивън Макинва от три метра не успя да уцели вратата.

Малко по-късно малшанса споходи и Левски след като при силен удар на Георги Сърмов от 25 метра топката се удари в горната греда. Въпреки победата Левски остана на последно място в своята група на Лига Европа с 3 точки.

Ден по-рано участието си в същия турнир приключи и ЦСКА, които загубиха в София от резервите на Рома с 0:3. Червените също останаха последни в групата си с 1 спечелена точка.