Левски приземен с 5 гола от Спортинг

Левски и ЦСКА загубиха вторите си мачове от груповата фаза на Лига Европа. Спортинг (Лисабон) размаза като домакин "сините" с 5:0, а "армейците" паднаха с 1:0 от Порто в София.

Футболистите на Ясен Петров не успяха да направят нищо срещу Спортинг, въпреки че португалците са в сериозна криза. Капитанът на домакините Даниел Карисо откри резултата в 30-та минута с глава след центриране от корнер. В края на първото полувреме Маниш удвои отново с глава след грешка на вратаря Георги Петков.

В 53-та минута Диого Саломао вкара за 3:0, а 8 минути по-късно Елдер Пощига бе точен за 4:0. Крайният резултат бе оформен от Матиас Фернандеш в 79-та минута.

Това е една от най-срамните загуби за "сините" в Европа, но първа в турнира тази година. В първия си мач в групата "сините" успяха да победят като домакини белгийския "Гент" с 3:2. Все пак Левски остава на второ място в групата, след като Гент и Лил завършиха наравно 1:1. Спортинг са първи с 6 точки, Левски са втори с 3 точки, а Лил и Гент са с по една.

Въпреки тежката криза, в която се намира отбора на ЦСКА, армейците за пореден път успяха да се стегнат и да се представят достойно в Европа срещу двукратния шампион на Европа - Порто, който излезе на стадион "Васил Левски" за 11 поредна победа.

Гостите откриха резултата още в 16-та минута с гол на Фалкао, като останаха сериозни съмнения за засада. В 45-та минута Порто можеше да поведе с 2:0, но шут от 25 метра на Белучи срещна се удари в гредата.

В 53-та минута ЦСКА имаше отличен шанс да изравни, но Платини не успя да вкара с глава от границата на малкото наказателно поле, а изпрати топката в аут. Малко по-късно пак бразилецът се размина с топката в наказателното поле.

В 73-та минута центриране на резервата Спас Делев отляво завърши с удар с глава на Шеридън, който за-малко не попадна във вратата на Порто. Малко по-късно след грешка на португалската отбрана Платини успя да подеде към Шеридън, но нападателят не успя да стреля добре с глава. Така ЦСКА не успя да вземе заслужена точка от мача. Това е втората загуба за "червените", след като загубиха с 1:0 и като гост на турския гранд Бешикташ. В другия мач от групата Бешикташ надигра Рапид с 2:1‎. Турският тим и португалците са на първите две места в групата с по 6 точки, а ЦСКА и Рапид нямат победа до момента.