Левски влезе в Шампионската лига

41 коментара

Отборът на Левски влезе в историята като стана първият български отбор влязъл в групите на Шампионската лига. Възпитаниците на Станимир Стоилов изиграха отличен реванш като гости на италианския Киево във Верона. Двубоят завърши 2:2 и след убедителната победа на Левски в първия мач сините се класираха напред с общ резултат 4:2.

Шампионите на България поведоха в резултата след попадения на Димитър Телкийски в 35-та минута и на Седрик Бардон в 47-та минута. Отборът на Киево успя да се спаси от позорна загуба на стадион „Бентегоди” след два гола на бразилеца Амаури.

Двата състава завършиха с по 10 души, тъй като от игра бяха отстранени Салваторе Лана от Киево в 84-та минута и Лусио Вагнер от Левски в 90-та минута.

Днес Левски ще разбере съперника си в групите на Шампионската лига. "Сините" са в четвърта урна, в която са още отборите на ФК Копенхаген, Андерлехт, Динамо (Киев), Шахтьор (Донецк), Галатасарай, Хамбургер и Спартак (Москва).