Прескочи към основното съдържание
Вход / Регистрация

Лилана: Познавам Васил Божков отдавна, нямам бизнес отношения, искала съм му съвети

10 коментара
Сн. БГНЕС

"Познавам от много години Васил Божков и много други хора. Нашият бизнес няма нищо общо. В момента дори не поддържаме връзка. Търсенето на бизнес връзка само по себе си е проблем. Между нашите фирми няма нито една транзакция и никога не е имало. (…) Не смятам и че ще се стигне до обвинителен акт и обвинение, свързано с европейските пари", каза Лиляна Деянова, известна като Лилана. 

Преди дни Апелативният специализиран съд пусна под домашен арест Лиляна Деянова, след като четири месеца бе държана зад решетки с аргумента, че може да извърши престъпление. Спецпрокуратурата обвинява нея, съдружникът ѝ Мартин Димитров, както и брат ѝ Александър Деянов в неправомерно усвояване на пари по еврофондове през проекти на Министерството на икономиката. Освен това Деянова е обвиняема и за заплаха срещу шефовете на АПИ. Според адвоката на Деянова Николай Хаджигенов прокуратурата упорито се опитва да свърже Деянова с хазартния бос Васил Божков и всички свидетели по делото са питани дали го познават. 

Тя коментира пред бТВ, че обвинението ѝ е за това, че е заплашвала служители на АПИ, че ще им поиска оставката и че е представила неверни сведения пред служители на Главна дирекция Европейски фондове за конкурентоспособност. 

По думите ѝ никъде в текстовете не е записано, че е отклонявала евросредства или не е изпълнявала проектите.

"Говори се за това, че с една от фирмите, с които сме работили, управител и собственик е моя приятелка. Което не е проблем. Прокуратурата има право да твърди всичко. (…) Към момента нямам внесен обвинителен акт и се води разследване", обясни тя.

"Настоящият директор на АПИ в своите показания казва, че сме му поискали оставката и сме заплашили, че ще свикаме пресконференция и ще сезираме прокуратурата. Ние като граждани какво трябва да направим, ако видим, че дадена институция не работи - да емигрираме или да подадем сигнал?", коментира тя.

Деянова уточни, че има IT компания от 2012 г. заедно с Димитров. Целта им е била да разпространяват продукти със социален принос.

"Проектите са от 2017 г. Спецпрокуратурата се сеща 3 години по-късно, че има нередност, при положение, че нас са ни проверявали от 2018 г. Начинът, по който се одобряват средствата, е след като финансираш всичко и след верификация и страхотни проверки, парите се изплащат. Минали сме толкова проверки. След 2018 г. казахме, че никога повече няма да кандидатстваме по европрограми", продължи тя.

Деянова обясни, че е искала съвет от Божков за неща, свързани с ТОЛ системата. И изтъкна, че по други поводи не е търсила негово съдействие.

Според нея обвинението има предположения и по делото няма доказателства. Тя допълни, че 48 от нейните служители са били разпитани, като никой от тях не е казал, че е бил част, не е чувал или е бил подбуждан към престъпления.

По думите ѝ прокуратурата се опитва да внуши, че тя и Димитров са казали, че ще уволни служители на Агенция "Пътна инфраструктура".

Ключови думи

подкрепете ни

За честна и независима журналистика

Ще се радваме, ако ни подкрепите, за да може и занапред да разчитате на независима, професионална и честна информационно - аналитична медия.

10 коментара

Екипът на Mediapool Ви уведомява, че администраторите на форума ще премахват всички мнения, съдържащи нецензурни квалификации, обиди на расова, етническа или верска основа.

Редакцията не носи отговорност за мненията, качени в Mediapool.bg от потребителите.

Коментирането под статии изисква потребителят да спазва правилата за участие във форумите на Mediapool.bg

Прочетете нашите правила за участие във форумите.

За да коментирате, трябва да влезете в профила си. Ако нямате профил, можете да се регистрирате.



  1. dimitardi100
    #10

    Кажи ми кои са ти съветниците, за да ти кажа ти кой си !

  2. Nely
    #9

    Съвет от Божков? Хайде сега.

  3. Коментарът е изтрит в 21:57 на 7 януари 2021 от автора.
    #8
  4. Коментарът е изтрит в 21:57 на 7 януари 2021 от автора.
    #7
  5. Коментарът е изтрит в 21:57 на 7 януари 2021 от автора.
    #6
  6. DG
    #5

    Пр*ституцията, доколкото си спомням Наказателния Кодекс, не е престъпление.

  7. Един препатил
    #4
    Отговор на коментар #3

    Плюс това едва ли е интересно какво е ставало в джипката на бащицата Черепухин в една страна където почти през ден виждаме как в джипката бащицата Тулупин се опитва да се подтакова с цял един народ.

  8. Realist
    #3
    Отговор на коментар #2

    Очевидно е, че намекваш за сексуални контакти. Прокуратурата, а също така ти и аз, и всеки нормален човек не би трябвало да се интересува кой, с кого, къде и как се чука! Освен ако няма манталитет на улична клюкарка, какъвто ти демонстрираш. Така, че вземи един парцал и си попий сълзите.

  9. Коментарът е изтрит в 21:57 на 7 януари 2021 от автора.
    #2
  10. обикновен
    #1

    Справедливо е, всеки прокурор, който използва мярката за неотклонение "Задържане под стража", но впоследствие не може да докаже пред Съда вина на следственото и обвиняемо лице, да бъде задържан "под стража" точно толкова дни или месеци, колкото е продължило задържането на обвиняемия, но оправдан от Съда невинен човек.

Препоръчано от редакцията

подкрепете ни

За честна и независима журналистика

Ще се радваме, ако ни подкрепите, за да може и занапред да разчитате на независима, професионална и честна информационно - аналитична медия.