Литекс спечели Суперкупата на България

Шампионът на България Литекс надви с 2:1 Берое след продължения и спечели за първи път в историята си Суперкупата на страната. Досега ловчанлии имаха четири загуби в мачовете за този трофей.

Мачът започна с по-добра игра на носителя на Купата на България Берое. Още в 3-ата минута Владислав Златинов можеше да отбележи, но Урош Голубович спаси. Минута по-късно обаче сръбският вратар бе безпомощен, след като Джамал Берберович засече неспасяемо в собствената си врата центриране на Тодор Христов.

В 17-ата минута след центриране от фаул Том свали топката и тя попадна на крака на Александър Барт, който бе безпощаден - 1:1.

През втората част Литекс наложи траен натиск, докато Берое предпочете да се брани и да разчита на контраатаки. Петър Димитров на два пъти можеше да се разпише за старозагорци, но Голубович бе на своето място.

Най-чистото положение за шампионите пропиля Светослав Тодоров в 86-ата минута, когато получи пас от Том, но ниският му плътен удар бе спасен от Скорчев.  Преди това стражът на старозагорци се справи с далечни изстрели на Петър Занев и Христо Янев.

Продълженията отново започнаха с натиск на ловешкия тим и само в рамките на една минута Скорчев на два пъти извади опасни удари на Нифлор и Тодоров.

Все пак в 101-ата минута вратарят на Берое направи единствената си грешка в мача, но тя се оказа фатална. Старозагорският страж се размина с едно центриране на Том отдясно и топката попадна в оставения абсолютно сам пред опразнената врата Нифлор, който от няколко метра нямаше как да сбърка за 2:1.