"Лудогорец" победи ПСВ "Айдховен" като гост с 2:0

Българският шампион излезе начело в групата си на Лига Европа

15 коментара

"Лудогорец" започна по най-добрия начин в групите на Лига Европа с победа като гост над фаворита ПСВ "Айндховен" с 2:0.

Така след първия кръг българският шампион излезе начело в групата с актив от 3 точки и по-добра голова разлика от украинския "Черноморец", който изненадващо победи хърватския "Динамо" (Загреб) у дома с 2:1.

"Лудогорец" изиграха много тактически мача, спазвайки указанията на треньора Стойчо Стоев, и заслужено победи за радост на собствениците на клуба братя Домусчиеви.

Головете паднаха през второто полувреме, като точни за българския шампион бяха  Роман Безяк в 60-ата минута и Върджил Мисиджан в 74-ата минута.

Домакините от "Айндховен" безуспешно атакуваха вратата на Владислав Стоянов, но не успяха да нанесат точен удар. Българският национал Станислав Манолев, който все още е част от холандския отбор, не попадна изобщо в групата за двубоя. След първото попадение на Безяк, футболистите на ПСВ "Айдховен"  натиснаха още повече, но отвориха пространства за контраатаки на "Лудогрец".

Така при бърза атака в 74-ата минута топката стигна до Върджил Мисиджан в левия ъгъл на наказателното поле. Вура стреля, топката се отрази от гредата, но при добавката нямаше шанс за вратаря Зут и резултатът стана 2:0.

Наставникът Стойчо Стоев направи две тактически смени в последните десетина минути на двубоя.

Треньорът: Дойдохме за победа

След края на мача той запази спокойствие и заяви, че българският шампион е играл за победа.

"В интерес на истината, колкото и да звучи абсурдно, ние дойдохме за победа. Целият отбор се представи както исках. И аз като треньор не съм очаквал така добре да играем. Дано се види, че имаме сили и трябва да имаме малко повече самочувствие като българи. Тази победа е не само победа за „Лудогорец“, а и за България, каза Стойчо Стоев. Той отбеляза, че единствено българския шампион е бил силния холандски тим на техен терен. "Като се замисля, май само ние сме ги били тук. Даже "Милан" направи равен", каза Стоев.

"Аз съм човек, който е здраво стъпил на земята. Предстоят ни още пет мача. Няма да се осланяме на тази победа. Следващия път трябва отново да сме на ниво. Искаме да се представим добре в Европа. Надявам се да продължим в този дух. Винаги ще има грешки. И днес видях, допуснахме грешки. Някъде индивидуални, от друга страна, че ПСВ е класен тим, нормално е да се правят грешки.  Най-много ми хареса, че не излязохме притеснени. Ние това си го имаме в главите, като българи да се притесняваме срещу големите отбори. Феновете бяха чудесни. Много се чуваха, използвам момента да им благодаря за подкрепата. Надявам се, че и футболистите са ги чували", завърши наставникът на "Лудогорец".

Собственикът на клуба: Не очаквах толкова изразителна победа

Единият от собствениците на "Лудогорец" Георги Домусчиев заяви след срещата, че не е очаквал толкова изразителна победа.

"Много съм щастлив от победата. Не съм очаквал да постигнем толкова изразителен успех. Всички помним колко силно игра ПСВ като домакин срещу "Милан". Целта на Лудогорец е излизане от групите и тази победа много ще ни помогне да постигнем целите си. Който каквото иска да си говори, "Лудогорец" е класен отбор. Нямам предвид само за България. Ние сме класа и в Европа. Доволен съм и от феновете. Видяхте колко много хора ни подкрепяха в Холандия. Те не бяха само наши привърженици. Имаше и неутрални любители на футбола. През второто полувреме само българската агитка се чуваше. Това ме прави щастлив", заяви Домусчиев пред Sportal.bg.