"Лудогорец" победи ЦСКА и стана шампион

Отборът на ”Лудогорец” победи ЦСКА с 1:0 като домакин и стана шампион на България.

Отборът на бизнесмена Кирил Домусчиев изпревари ЦСКА само с 1 точка в крайното класиране.  ЦСКА имаше преднина от 2 точки преди мача  и печелеше титлата и при равенство.

Отборът на ЦСКА започна плахо срещата с ”Лудогорец” , като треньорът на армейците Стойчо Младенов  заложи на дефанзивна схема. Единственият гол в срещата вкара Мирослав Иванов от пряк свободен удар в 18-та минута. До края на мача футболистите на ЦСКА удариха три греди, но не успяха да изравнят.

Седем минути по-късно ЦСКА бе близо до изравняването, след като защитникът Пламен Крачунов засече центриране от корнер, но топката се удари в напречната греда.  Малко по-късно един от най-стабилните играчи на ЦСКА Борис Галчев бе принудително сменен след като се контузи.

В последната минута на полувремето съдията  Георги Кабаков изгони с директен червен картон централния защитник на ”червените” Антон Грънчов, който настъпи Станислав Генчев при боричкане в наказателното поле.

Втората част започна със скандал, след който Стойчо Младенов бе отстранен от резервната скамейка и придружен от полиция се настани на трибуните. В 58-та минута обаче Дяков влезе грубо в краката на бразилската звезда на ЦСКА Мораеш и получи втори жълт и червен картон.

Футболистуте на ЦСКА започнаха да играят по-добре и  след центрирането от пряк свободен удар Крачунов отново нацели гредата с глава.

В 64-та минута Присо се освободи от защитата на ”Лудогорец”, но ударът му срещна горната греда.

До края на срещата вратарят на ”Лудогорец”  Голубович имаше няколо добри изигравания и не позволи на армейците да изравнят.

Така ”Лудогорец” спечели Купата и титлата на страната, след като този сезон влезе в ”А” група и следващата година ще играе в Шампионската лига. ЦСКА ще играе в Лига Европа.

Трети завърши ”Левски”, а финалистът в турнира за Купата на България Локомотив (Пловдив) ще е четвъртият българския отбор в евротурнирите въпреки шестото си място в крайното класиране.  На четвърто място завърши ”Черноморец”, а на пето ”Литекс”.