"Лудогорец" разгроми ЦСКА (Москва) с 5:1

3 коментара

"Лудогорец" постигна впечатляваща победа с 5:1 срещу ЦСКА (Москва) в първия си мач от групавата фаза на Лига Европа. Успехът изглежда още по-авторитетен, защото руският отбор се намира в нелоша форма. ЦСКА (Москва) е на четвърто място в руското първенство само на точка след водача.

"Лудогорец" игра с един българин в състава – защитникът Антон Недялков, който обаче направи страхотен мач. Сред резервите също нямаше много българи – Светослав Дяков и Пламен Илиев.

Мачът не започна по най-добрия начин за домакините, след като ЦСКА поведе в 11-ата минута. Хърватинът Никола Влашич центрира от свободен удар и намери 19-годишният Игор Дивеев, който вкара с глава. Резултатът остана без промяна до полувремето, макар че Лудогорец играеше добре.

Греди за домакините удариха Джоди Лукоки и Марселиньо, а вратарят и капитан на руския тим Игор Акинфеев спаси опасен шут на Клаудиу Кешерю.

През втората част нещата си дойдоха на мястото. Още в 47-ата минута Акинфеев сгреши при удар на Вандерсон. Топката мина под плонжа на вратаря и резултатът стана 1:1. Три минути по-късно Антон Недялков центрира отляво и Лукоки засече отблизо за 2:1.

След още две минути Кешерю засече топката с красиво воле от границата на наказателното поле след пас на Вандерсон и резултатът стана 3:1. Вторият гол на Кешерю дойде след 17 минути, когато бе точен при второто поредното добро центриране на Недялков.

В 72-рата мин. Вратарят Акинфеев направи и дузпа, след като събори Марселиньо. Така Кешерю вкара третия си гол в мача за 5:1.

В следващия си мач "Лудогорец" гостува на 3 октомври срещу "Ференцварош", от който отпадна още в I предварителен кръг на Шампионската лига този сезон. Тази вечер унгарският шампион завърши 1:1 като гост срещу "Еспаньол" в другия двубой от група Н.