“Лудогорец” загуби драматично от хърватския “Динамо” и отпадна от Шампионската лига

22 коментара

Българският шампион "Лудогорец" загуби драматично срещата си от хърватския “Динамо” (Загреб)с 2:3 с гол в 98-та минута на срещата. Така с общо резулатат от 3:4 от двете срещи, “Лудогорец” отпадна от участие в следващите кръгове на Шампионската лига.

Както и в първата среща "Лудогорец" изигра силно първо полувреме, което приключи при резултат 2:1 в полза на българския тим.

Емил Гъргоров откри резулатата в 12-ата, но домакините изравниха с гол с глава на Рукавина, който беше останал непокрит в наказателното поле. В 36-та минута Марселиньо вкара и българският шампион поведе в резултата.

След почивката обаче именно Марселиньо си изкара глупав втори жълт картон за симулация. Това стана в 57-та минута на срещата и се оказа повратен момент в двубоя, защото три минути по-късно Анте Рукавина изравни резултата с втория си гол в мача.

Последните 30 минути се играха изцяло пред вратата на българския шампион, но Урош Голубовичуспя да отбие всички удари. Така след 90 минути игра срещата приключи при резултат 2:2.

Главният съдия на мача Феликс Цвайер даде пет минути продължение, но позволи да се играят цели осем.Така в последната 98-ма минута "Динамо" изпълни ъглов удар, а защитата на българите изби топката. Последва центриране отдясно на Иван Пеко, от което се възползва оставеният непокрит Домагой Вида, който с глава донесе победата за хърватите.

По този начин се повтори ситуацията от първия мач, когато "Лудогорец" допусна изравнителен гол за 1:1 в 93-ата минута, въпреки че надигра своя съперник и пропусна доста положенияна стадиона си в Разград.