"Лудогорец" загуби от "Малмьо" с 0:2 и се отдалечи от Шампионската лига

Българският шампион по футбол "Лудогорец" загуби гостуването си в Швеция от "Малмьо" с 0:2 в първата среща от плейофите на Шампионска лига.

Така шест дни преди реванша в Разград влизането в групите на най-силния клубен турнир става трудна задача. Шведите тотално надиграха българския отбор в сряда вечер.

"Малмьо" наложи преса още в началото на мача. В 15-ата минута капитанът Андерс Кристенсен се озова с топката в наказателното поле, а диагоналният му шут срещна страничната греда.

В следващите минути нищо не се промени в играта на българския отбор. Така в 26-тата минута, след заучено положение от корнер, сърбинът Бирманчевич вкара за 1:0.

До края на полувремето "Малмьо" отправи още няколко опасни удара, но не успя да отбележи гол.

След почивката "Лудогорец" започна силно. Каули отправи опасен удар от фаул, последваха и няколко остри атаки, но до попадение не се стигна.

Постепенно "Малмьо" вдигна оборотите, а отбраната на "Лудогорец" на няколко пъти не успяваше да изчисти топката.

Така се стигна до удара в 61-та минута, когато Йо Инге Бергет бе на точното място, за да вкара от около метър в празната врата на разградчани.

Последваха 10 критични минути за "Лудогорец", като Кахлина успя да опази вратата от ново попадение.

Треньорът на разградчани Валдас Дамбраускас отдаде загубата на напрежението и твърде многото грешки в решителни ситуации. Той посочи, че е опитал всичко, включително да пренарежда играчите по време на мача и да сменява схемата, но и това не е дало резултат.

"Тези европейски мачове не са лесни. Може би напрежението го имаше и не можахме да се справим с него. Беше очевидно, когато трябваше да се справим с контрапресата, да опитаме да излезем от нея. Направихме твърде много грешки.

Това е една от причините да загубим днес с този резултат. Опитахме да пресрещнем нашия съперник още дълбоко в неговата половина, но с техните двама нападатели беше трудно да успеем да ги затрудним. Направихме твърдо много грешки. Преходът в атака не ни се получаваше, особено при бързия пас, който не успявахме да направим.

Днес опитахме всичко. Пробвахме Каули да играе и като десетка, но днес не се получаваше. Може да говорим за концентрация. Първият гол е при бързо изпълнение на корнер, но ние изпуснахме човека си. При втория не успяхме да вземем втората топка и подарихме на опонента ни шанса да реализира. Сега трябва да се подготвим добре за втория мач и да се покажем добре като отбор.

Организацията на атаките трябва да променим. Да намираме пролуките, когато съперника ни пресира. Ще гледаме да си научим уроците от днешния двубой", коментира Дамбраускас след срещата.