"Лудогорец" започна пътя си към Шампионската лига със загуба

Българският шампион падна у дома с 1:0 от неизвестен молдовски тим

Българският шампион "Лудогорец" започна пътя си към тазгодишния турнир на Шампионската лига със загуба на собствен терен от молдовския тим "Милсами". Срещата от втория предварителен кръг завърши 0:1 в Разград.

Въпреки резултата, новият треньор на отбора Бруно Рибейро смята, че "орлите" му ще продължат напред, защото са по-добрия отбор. Президентът на футболния клуб Кирил Домусчиев, който изгледа мача от трибуната, беше видимо недоволен и напусна безмълвен терена.

Дали отборът от Разград ще отпадне безславно от надпреварата или ще продължи напред ще стане ясно следващата седмица, когато е реваншът.

Двубоят

Отборът на "Лудогорец" игра плахо и неуверено срещу молдовския шампион. Треньорът Рибейро, за когото това беше първи официален мач начело на тима от Разград, пусна само един от новите футболисти в основния състав - Лукас Саша в стартовия състав.

В първия половин час шампионите държаха инициативата, владееха повече топката, но това не им помогна да отбележат попадение във вратата на Раду Мицу. Между 30-ата и 40-ата минута домакините увеличиха оборотите и създадоха добри положения, но молдовският страж успя да спаси всички топки.

В същото време футболистите на "Милсами" се възползваха от една от малкото си възможности. В 40-ата минута Владислав Стоянов изби опасен удар на съперника в ъглов. След центрирането "Лудогорец" допусна груба грешка в защита и Александро Антонюк пред голлинията вкара във вратата на разградчани.

В оставащите пет минути до почивката "Лудогорец" успя да отправи един опасен удар чрез Мисиджан.

Второто полувреме също започна колебливо за българския шампион, като след почивката в игра се появи новопривлеченият Андрей Препелица, сменил Абел Анисе, Цветелин Чунчуков, а по-късно влезе и друг нов футболист - Сисиньо. Напрежението в състава се усети по неразумно изкараните жълти картони от капитана Светослав Дяков и Козмин Моци.

В същото време молдовците продължиха да се защитават добре, като не пропускаха да се възползват от всяка възможност за контраатака. Така в 61-ата минута резервата Кристиан Буд можеше да удвои резултата, но българския страж Владо Стоянов се хвърли и спаси.

Постепенно "Лудогорец" започна да действа по-настоятелно и агресивно, но това не притесни молдовците, чиято защита беше на ниво.

Треньорът: Продължаваме, защото сме по-добри

Въпреки загубата треньорът на "Лудогорец" Бруно Рибейро заяви след срещата, че очаква отборът да се класира за третия предварителен кръг в Шампионската лига. "Имахме четири-пет добри възможности, а те имаха една, но това е футболът. Имаме няколко дни да подобрим играта си", каза португалецът.

"Ще победим и продължаваме напред, защото сме по-добрия отбор. Имаме добри възможности да продължим в следващия кръг", обеща Рибейро, за когото това беше първи официален мач с "Лудогорец".

По думите му е нормално никой в отбора да не е доволен - нито той, нито футболистите. "Искам да спечеля, футболистите искат да спечелят. Имаме една седмица, която е много важна за нас."

Той изтъкна, че "Лудогорец" не е имал достатъчно време за подготовка. "Имаме нужда от време. Шест-седем футболисти се присъединиха по-късно. Сега ни предстои работа, за да се подготвим."

Според Рибейро шампионите са допуснали една грешка в мача - тази при гола на "Милсами". "Техният отбор е прекалено висок, а ние сме ниски. Тренирахме това тази сутрин", добави той.

Кирил Домусчиев безмълвен

В същото време собственикът на "Лудогорец" Кирил Домусчиев напусна стадиона в Разград безмълвен. Той влезе в съблекалнята на отбора веднага след края на мача.

Не е ясно какво е казал на треньорския щаб и играчите, но едва ли е останал доволен от видяното срещу непретенциозния тим.