Любо Пенев: Умишлено не ни позволиха да играем плейоф за световното първенство

Българите с теоретични шансове за достигане на финалите

47 коментара

Националният отбор на България загуби с 2:1 от Армения и загуби практически шансове за класиране на финалите на световното първенство по футбол в Бразилия през 2014 година.

Българите играха  30 минути  с девет души, след като Николай Бодуров бе изгонен в 44-та минута, а Светослав Дяков го последва в 62-та.

Арас Йозбилиз откри резултата секунди след изгонването на Бодуров в 45-та минута от фаул. В 60-та минута България успя да изравни с красив гол на Ивелин Попов отново от фаул.

Българите играха стабилно с девет души, но три минути преди края на мача Мовсесян вкара за 2:1.

След мача треньорът на българите Любослав Пенев заяви, че  умишлено не е било позволено на нашия тим да стигне до плейоф.

"Искам да похваля момчетата и да кажа, че бяхме перфектни. Явно сме пораснали и сме станали много силен отбор. Очевадно е, че не ни се позволи да стигнам до победата. Ще питам ФИФА дали може да излизаме с 2-3 по-малко още в началото на мачовете. Колкото и голове да бяхме вкарали, нямаше да ни позволят да стигнем дори и до равенството", заяви Пенев.

България все пак остана втора в групата, след като Италия и Дания завършиха 2:2 и има  теоретични шансове за достигане на плейоф за участие на финалите на световното първенство.

Българите задължително трябва да победят отбора на Чехия следващата седмица и да се надяват  на резултати в наша полза от още няколко мача.

Последният втори отбор от всички девет групи отпада.  За да не е България този отбор,  Норвегия трябва да победи Исландия в мача от група ”Е“, а Словения да завърши наравно при гостуването на Швейцария.