Манчестър сити е шампион в Англия след драматичен последен кръг

3 коментара

След 44-годишно прекъсване Манчестър сити спечели шампионската титла на Англия по футбол след изключителна драма в последния кръг.

Преди него двата клуба от Матчестър имаха равен брой точки, но Юнайтед отстъпваше на Сити с цели 8 гола.

Като гост на Съндърланд Манчестър Юнайтед победи с 1:0, като голът отбеляза Уейн Рууни още в 20-та минута.

На своя терен Сити приемаха борещият се оставане в лигата лондонски тим на Куинс парк рейнджърс. Домакините поведоха с гол на Сабалета в 39-тата минута и титлата им вече изглеждаше сигурна за футболистите и за запалянковците.

След почивката обаче гостите чрез Джибрис Сисе в 48-та и Маккий в 66-та минута успяха да обърнат резултата в своя полза. След това настъпиха мъчителни минути на непрекъснати безплодни атаки на домакините, които при това почти цялото второ полувреме играха и с човек повече. Когато редовното време изтече титлата вече изглеждаше изгубена и на стадиона цареше пълно отчаяние. А на стадиона в Съндърланд Юнайтед вече се виждаха с 20-та титла.

Най-напред обаче в 92-та минута Едуин Джеко и след това Серхио Агуеро в 94-тата хвърлиха в екстаз феновете на "Етихад Стейдиъм" и донесоха титлата на своя отбор.

В същото време Арсенал победи като гост Уест Бромич Албиън с 3:2 и си осигури третото място и директно участие в групите на Шампионската лига.

Тотнъм победи Фулъм с 2:0 и е четвърти. Участието му в Шампионската лига обаче не е сигурно. То ще пропадне, ако шестият в класирането Челси спечели тазгодишният финал срещу Байерн и стане четвъртият англиаски отбор в лигата догодина.

Пети остана Нюкасъл, който в последния кръг загуби като гост от Евертън с 1:3.