Манчестър Сити среща Байерн на четвъртфинал в Шампионската лига

Сн. ЕПА/БГНЕС

Трите италиански отбора, както и португалския Бенфика, се събраха в един поток в днешния жребий в Шампионската лига, който определи пътя на осемте останали отбора до финала. В другия поток попаднаха тежките фаворити като Реал (Мадрид), Манчестър Сити (Англия) и германския колос Байерн (Мюнхен).

Без никакво съмнение дербито на четвъртфиналите противопоставя Манчестър Сити и Байерн, а победителят от тази двойка ще гостува на полуфинал на Реал (Мадрид) или Челси. Миналогодишните шампиони от Реал са домакини най-напред на Челси, както и Сити на Байерн.

Интер (Милано) най-напред ще бъде домакин на Бенфика, а лидерът в Серия А стартира за момента като гост на Милан. Предстои обаче УЕФА да премести един от двата мача на миланските клубове.

Жребий за четвъртфиналите в Шампионската лига:

Реал (Мадрид, Испания) - Челси (Англия)
Интер Милано (Италия) - Бенфика (Португалия)
Манчестър Сити (Англия) - Байерн Мюнхен (Германия)
Милан (Италия) - Наполи (Италия)

Първите мачове ще се играят на 11/12 април, а реваншите са на 18/19 април.

Жребий за полуфиналите:
Победител от Милан/Наполи - победител от Интер/Бенфика
Победител Реал М/Челси - победител Манчестър Сити/Байерн
Полуфиналите ще се състоят на 9/10 май и на 16/17 май.

Победител от втората полуфинална двойка е символичен домакин на финала, който ще се играе на 10-и юни в Истанбул.

Манчестър Юнайтед с ново гостуване в Испания

Английският гранд Манчестър Юнайтед ще играе със Севиля, отреди жребият за четвъртфиналите в Лига Европа.

За "червените" дяволи това ще бъде трето поредно гостуване на тим от Ла Лига, след като възпитаниците на Ерик тен Хаг отстраниха Барселона на 1/16-финалите и Бетис на осминафиналите. В груповата фаза те записаха и победа и загуба срещу още един представител на Испания - Реал Сосиедад.

Друга крайно любопитна двойка в четвъртфиналите се очертава да бъде тази между Ювентус и Спортинг Лисабон. Италианският колос е смятан за един от фаворитите в турнира, но по пътя си към полуфиналите ще трябва да преодолее "лисабонските лъвове", които в четвъртък елиминираха с дузпи лидера във Висшата лига Арсенал.

Победителите от двойките Манчестър Юнайтед - Севиля и Ювентус - Спортинг Лисабон ще играят помежду си на полуфиналите и ще определят единия финалист.

В другия поток ще видим повторение на финала от миналогодишното издание на турнира Лига на конференциите. Италианският Рома, който спечели с 1:0 финала в Тирана, ще гостува в първия мач в Ротердам на нидерландския Фейенорд.

Последната четвъртфинална двойка противопоставя бившия финалист в Шампионската лига Байер Леверкузен на абсолютния дебютант в тази фаза на европейските клубни турнири Юнион Сен Жилоа от Белгия.

Мачовете от четвъртфиналите ще се играят на 13 и 20 април. Полуфиналите са на 11 и 18 май, а финалът е на 31 май на "Арена Пушкаш" в Будапеща.

Уест Хем ще се изправи срещу Гент в Лигата на конференциите

Английският футболен клуб Уест Хем ще играе срещу белгийския Гент на четвъртфиналите на турнира Лига на конференциите, отреди тегленият от УЕФА жребий.

Уест Хем ще бъде гост в първия мач на 13 април и ще посрещне белгийците на 20 април в Лондон.

Победителят от този двубой ще играе на полуфинал срещу Андерлехт или нидерландския АЗ Алкмаар. Това означава, че във финалната четворка е възможно да има изцяло белгийски сблъсък, ако Андерлехт и Гент отстранят съперниците си.

Швейцарският клуб Базел пък ще посрещне френския Ница и победителят ще играе срещу полския Лех Познан или италианския Фиорентина на полуфинал.

Мачът за трофея е насрочен за 7 юни на "Фортуна Арена" в Прага.

Жребий за четвъртфиналите на Лигата на конференциите:
Лех Познан (Полша) - Фиорентина (Италия)
Гент (Белгия) - Уест Хем (Англия)
Андерлехт (Белгия) - АЗ Алкмаар (Нидерландия)
Базел (Швейцария) - Ница (Франция)
* Мачовете ще бъдат проведени на 13 и 20 април.

Жребий за полуфиналите на Лигата на конференциите:
Лех Познан (Полша)/Фиорентина (Италия) - Базел (Швейцария)/Ница (Франция)
Гент (Белгия)/Уест Хем (Англия) - Андерлехт (Белгия)/АЗ Алкмаар (Нидерландия)

* Мачовете ще бъдат проведени на 11 и 18 май. Победителят от първата полуфинална двойка ще бъде символичен домакин на финала на 7 юни на "Фортуна Арена" в Прага, Чехия.