Манчестър Юнайтед и Арсенал на полуфинал в Шампионската лига

Манчестър Юнайтед и Арсенал ще се срещнат в единия полуфинал на турнира в Шампионската лига на Европа. И двата отбара след колебливо представяне в първите четвъртфинални двубои в реваншите успяха да се справят със своите съперници.

Задачата на Манчестър Юнайтед бе по-сложна, тъй като като домакин в първия мач срещу португалския  Порто бе допуснал равенство с 2:2. Като гости "червените дяволи" показаха, че са на път да преодолеят няколкоседмичната си криза, и победиха с 1:0 с гол на Кристияно Роналдо със силен далечен удар в 6-та минута на мача.

Българинът Димитър Бербатов започна като титуляр и бе сменен в 68-та минута.

След равенство 1:1 в първия мач лондонският Арсенал разгроми като домакин испанския Виляреал с 3:0 с голове на Тио Уолкот, Емануел Адебайор и Робин ван Перси.

Първият полуфинален меч между Манчестър Юнайтед и Арсенал е на 29 април на стадион "Олд Трафорд".

Ден по-рано в другия полуфинал ще се срещнат Барселона и Челси.