"Манчестър юнайтед” отстрани градския си съперник за ФА къп

"Манчестър юнайтед" отстрани  градския си съперник и водач във Висшата лига "Манчестър сити” в третия кръг от турнира за купата на Футболната асоциация, като го победи с 3:2 като гост. Мачът обаче бе помрачен от груба съдийска грешка.

"Червените дяволи" поведоха с 1:0 в десетата минута с удар с глава на Уейн Рууни след центриране на Антонио Валенсия отдясно.

Две минути по-късно съдията Крис Фой показа измислен директен червен картон на защитника на "Сити” Венсан Компани за нарушение срещу Луиш Нани. Белгийският защитник отне чисто топката, без дори не докосна португалеца.

До края на полувремето "Юнайтед” поведе с 3:0 с голове на Уелбек и отново на Руни, който довкара спасената от вратаря на противника дузпа.

Изненадващо за всички обаче през второто полувреме "Манчестър сити” бе близо до възстановяване на равенството. Първо Александър Коларов отбеляза от фаул пред наказателното поле, а по-късно след грешка на завърналия се в игра Пол Скоулс аржентинецът Агуеро доведе резултата до 2:3.

Натискът на "гражданите” макар и с човек по-малко продължи до края на мача, но до изравняване не се стигна.

Мениджърът Алекс Фъргюсън остави извън групата българския нападател Димитър Бербатов, а в атака излязоха Уейн Рууни и Даниел Уелбек.