Манчестър Юнайтед победи с 3:0 Нюкасъл след силен мач на Бербатов

Манчестър Юнайтед победи с 3:0 Нюкасъл в първия си мач от новия сезон на Висшата лига. Българският нападател Димитър Бербатов започна срещата като титуляр в нападението на тима заедно с Уейн Рууни и направи изключителен мач.

Бербатов откри резултата в 33-та минута с удар по земя след пас на Пол Скоулс на ръба на засадата. Минути преди края на полувремето Дарън Флетчър удвои. В края на срещата пък ветеранът Райън Гигс оформи крайния резултат пак след пас на Скоулс, който бе най-добрият на терена.

Бербатов участва в почти всички по-опасни ситуации пред вратата на Нюкасъл. Бившият капитан на българския национален отбор бе на няколко пъти бурно аплодиран след невероятни изпълнения. В 54-ата минута той имаше възможност да вкара втори гол след пас на Скоулс, но стреля встрани от вратата. В 68-ата минута Бербатов преодоля почти цялата защита на Нюкасъл, но вратарят успя да избие удара му. В следващата атака Скоулс отново потърси Бербатов, който се опита да отиграе положението със странична ножица.

Попадението в срещата бе второ за Бербатов този сезон, след като се разписа и за победата срещу Челси с 3:1 за суперкупата на Англия "Къмюнити шийлд”.

След мача треньорът на Манчетър Юнайтед - сър Алекс Фъргюсън коментира, че представянето на Бербатов е било отлично, но е трябвало да вкара поне "три-четири гола".