Манчестър Юнайтед спечели първия си трофей за сезона, Бербатов вкара красив гол

Манчестър юнайтед спечели първата си купа за новия сезон, като надигра на стадион „Уембли” в Лондон шампиона Челси с 3:1 за суперкупата на Англия „Къмюнити шийлд”. Българинът Димитър Бербатов игра през второто полувреме и блесна с пасовете си и с много красив гол.

След като отблъсна първоначалния натиск на домакините отборът от Манчестър наложи своя стил на игра през първото полувреме и създаде няколко изгодни положения за гол. Едно от тях реализира Антонио Валенсия след чудесни пасове първо на Скоулс, после на Рууни.

Манчестър Юнайтед започна в нападение с Рууни и Майкъл Оуен, които след почивката отстъпиха местата си на новото попадение от Мексико Хавиер Ернандес и Бербатов.

Именно Ернандес най-напред пропусна след прекрасен извеждащ пас на Бербатов, но по-късно отбеляза след подаване на Валенсия от крилото.

Натискът на домакините в последните десетина минути доведе до няколко удобни възможности, отразени от вратаря Ван дер Саар. Все пак Калу намали на 2:1 с добавка след удар от налечно разстояние.

Минута преди края Бербатов участва в продължителна комбинация, завършена с гол от самия него с чудесен прехвърлящ удар от границата на наказателното поле.

"Влезлият като смяна Димитър Бербатов попари слабите надежди на Челси да се върне в мача като с изящен прехвърлящ удар завърши един успешен следобед за Манчестър и сър Алекс”, пише Би Би Си.