Марк Уебър с победа на "Силвърстоун"

Австралийският пилот на Ред бул Марк Уебър спечели голямата награда на Великобритания във Формула 1 на пистата "Силвърстоун". Това е третата си победа на Уебър за сезона във Формула 1.

Той стартира от втора позиция, но още на старта изпревари съотборника си Себастиян Фетел и до края на изпусна водачеството.

От старта до финала запази позицията си вторият в класирането – шампионът отпреди две години Люис Хамилтън с Макларън. Трети завърши Нико Розберг (Мерцедес ГП).

Другият пилот на Макларън - Дженсън Бътън стартира от 14-та позиция, но успя да се придвижи 10 места напред и да финишира четвърти.

Пети и шести станаха Рубенс Барикело (Уилямс) и Камуи Кобаяши (БМВ-Заубер. Шести остана Себастиан Фетел, за когото състезанието премина през много перипетии, като още в първата обиколка му се наложи да влезе в бокса заради спукана гума.

По-нататък десетката, която носи точки, попълниха Адриан Сутил (Форс Индия),  Михаел Шумахер (Мерцедес ГП)и Нико Хюлкенберг (Уилямс).

Провалиха се пилотите на Ферари Фернандо Алонсо и Фелипе Маса, които останаха 14-ти и 15-ти.

Второто и четвъртото място укрепиха позициите на Макларън и на двамата му пилоти в подреждането на пилотите и конструкторите. Хамилтън води със 145 точки, пред Бътън със 133. Победата изведе Уебър на третата позиция със 128, следван от Фетел със 121 точки. Алонсо има 98, а Розберг – 90.