Мартин Петров с гол и асистенция за Ман. Сити

5 коментара
Българският национал Мартин Петров вкара един гол и изработи втори за победата на клубния си отбор Манчестър Сити с 3:1 на Уест Хам. Българското крило, което рядко намира място в титулярния състав на многомилионната селекция на Сити, получи най-висока оценка от всички играчи на клуба си за представянето си в срещата.

Петров започна срещата като титуляр и още в 5-ата минута изведе аржентинския нападател Карлос Тевес в голова позиция, който не пропусна. В 24-ата минута гостите успяха да изравнят резултата с гол на Карлтън Коул след груба грешка в отбраната на "гражданите". Осем минути по-късно обаче Сити отново поведе след гол на Мартин Петров от пряк свободен удар. Крайният резултат оформи Тавес, който вкара второто си попадение в срещата в 61-та минута.

След гола си Мартин Петров "намекна" на треньора си Марк Хюз, че греши като не го пуска по-титуляр, като се затича право към него, обърна с гръб и посочи името на фланелката си с номер 17.

"Той прави това всеки път, когато вкара. Не искам в отбора си играчи, които стоят на пейката и се самосъжаляват. Те трябва да са готови да излязат на терена и да се представят на високо ниво. Мартин направи точно това", коментира Хюз след срещата.

Това бе пета победа за тима на Марк Хюз от началото на първенството, като отборът има само една загуба. Манчестър Сити е на пета позиция във временното класиране с 15 точки - 3 по-малко от лидерите Манчестър Юнайтед и Челси.