Мексико спря слаба Бразилия, Русия и Корея - също с реми

Австралия излиза срещу Холандия, Испания търси първи три точки срещу Чили

3 коментара

Вдъхновeният отбор на Мексико успя да открадне 2 точки от домакина и основен фаворит за титлата на Световното първенство по футбол Бразилия във вторник вечерта пред пълните трибуни на 64-хилядния "Ещадио Кастелао" във Форталеза.

Тимът на северноамериканската страна изигра много добър мач, като имаше и няколко възможности да отбележи гол и да си тръгне с трите точки. Определено най-добрият играч в редиците на Мексико беше вратарят Гийермо Очоа, отразил всички удари на бразилците.

Играчите на Луиш Фелипе Сколари отново разочароваха в голяма част от срещата с играта си, а 28-годишният вратар на Аячо направи четири фантастични спасявания, по две във всяко полувреме, и отказа "златистите", докато "ацтеките" пробваха рефлекса на Жулио Сезар в даденото от рефера продължение.

Така двата тима водят в групата с актив от по 4 точки, след като Бразилия стартира със съдийска помощ с 3:1 над Хърватия, а Мексико победи с 1:0 Камерун. Африканците са последният противник на Неймар и компания от груповата фаза, като преди това излизат срещу "шахматистите".

След осем поредни Мондиала, в които домакините стартираха с две победи, с това равенство бразилците прекъснаха тази серия, започнала през 1982 година в Испания. Домакините спряха серията си от десет поредни победи от септември миналата година, но пък Мексико продължава да няма гол във вратата на "Селесао" в четирите мача на световни първенства между двата тима.

В късния мач от програмата Русия и Корея също направиха реми – 1:1. Двата състава разделиха по точка зад Белгия в група Н, и предвещават сериозна битка за местата в елиминациите.

Фабио Капело остави доста от звездите си на пейката, като Кержаков и Дзагоев, и ги пусна едва след като Сборная вече изоставаше в резултата. Корейците дадоха най-доброто от себе си, с дисциплинирана игра, и чести опити за далечни удари, и успяха да стигнат първи до гол.

Игор Акинфеев, въпреки огромния си опит, направи няколко сериозни грешки по време на двубоя, а една от тях доведе до попадението във вратата му. Руснаците по традиция рядко вкарват преди почивката на Световни първенства, но този път нямаха абсолютно никакви възможности да го направят.

И двата отбора бяха изключително предпазливи, и внимаваха единствено да не сбъркат някъде, отколкото да предложат някакви идеи в атака. По един удар в двете посоки изчерпа почти всичко за първите 45 минути.

През второто полувреме нещата станаха с една степен по-интересни, и след като Сборная направи опит да тръгне напред, бързо Корея върна съперника си в изходна позиция. Смените на Фабио Капело дойдоха почти веднага, и още преди гола за Корея влезе Алан Дзагоев, а след това се появиха и Кержаков, и Денисов.

Само около две минути бяха нужни на Кержаков, за да изравни резултата. След разбъркване в пеналта, той бе най-съобразителен. Първо Дзагоев навърза защитата вдясно от вратата, стреля, ударът му бе блокиран, и след поредица от рикошети, Кержаков все пак намери вратата, в 74-та минута.

В последните 15 минути и двата отбора имаха по едно по-любопитно положение, но бяха далеч от реализацията му. Така третото равенство на Мондиала стана факт, макар че поне в него паднаха два гола. Белгия среща Русия на 22 юни, а на същата дата Корея играе с Алжир.

В сряда вечерта ще се играят вторите срещи от група В – Австралия излиза срещу стартиралия прекрасно отбор на Холандия, а световният шампион Испания ще търси първите си 3 точки на Мондиала срещу играещия много силно тим на Чили. В първите срещу Холандия разгроми испанците с 5:1, а Чили отказа Австралия с 3:1.