Прескочи към основното съдържание
Вход / Регистрация

Министрите от Г-20 не се споразумяха за по-амбициозни климатични цели

6 коментара
Министрите от Г-20 не се споразумяха за по-амбициозни климатични цели

На преговорите си в италианския град Неапол министрите на енергетиката и околната среда от Г-20 не успяха да се договорят за приемане на по-амбициозни цели в изпълнение на Парижкото споразумение за климата, съобщи ДПА.

В заключителната декларация след разговорите няколко страни отказаха да поемат ангажимент за задържане на глобалното затопляне под 1.5 градуса по Целзий, каза италианският министър на екологичния преход Роберто Чинголани след срещата.

Страните потвърдиха предишната цел, набелязана в парижкото споразумение - за задържане на глобалното затопляне под 2 градуса - и обещаха да продължат усилията да сведат затоплянето до 1,5 градуса, се казва в документа.

Изпълнителният секретар на ООН по проблемите на климата Патрисия Еспиноса предупреди, че страните от Г-20 са отговорни за 80 процента от вредните емисии, които произвежда светът. Тя призова на планираната за ноември световна климатична конференция COP26 в Глазгоу страните да покажат решителност за постигане на успех.

Двудневната среща в Неапол беше подготовка за срещата на лидерите от Г-20 в италианската столица през октомври.

Ключови думи

подкрепете ни

За честна и независима журналистика

Ще се радваме, ако ни подкрепите, за да може и занапред да разчитате на независима, професионална и честна информационно - аналитична медия.

6 коментара

Екипът на Mediapool Ви уведомява, че администраторите на форума ще премахват всички мнения, съдържащи нецензурни квалификации, обиди на расова, етническа или верска основа.

Редакцията не носи отговорност за мненията, качени в Mediapool.bg от потребителите.

Коментирането под статии изисква потребителят да спазва правилата за участие във форумите на Mediapool.bg

Прочетете нашите правила за участие във форумите.

За да коментирате, трябва да влезете в профила си. Ако нямате профил, можете да се регистрирате.



  1. kosta
    #6
    Отговор на коментар #3

    Калико Джо5000 години индустрията е ползвала само вятър и слънце.Кой иска да ни връща там

  2. Г. Димитров
    #5

    #3, В чешит развитие на обществото 18-ти век, Калитко, не в рода на енергийни източници. Ама ти не че не знаеш, ами се правиш на улав.

  3. Мунчо Велики
    #4

    РАЗГЕЛЕ!!!

  4. Калико Джо
    #3

    18 век индустрията е използвала само въглища - кой точно иска да ни връща там?!

  5. асен
    #2

    мечтата на зелените и истеричните им съюзници е да се върнем в 18 век.

  6. анита хегерланд
    #1

    Ясно е, че се учим в движение. Ние не знаем какви са аргументите за споразуменията на ЕС за климата, за еврозоната, за съдебните спорове със страната ни, за санкциите, на които ще ни подлагат в бъдеще. Защо ЕС трябва да обяви нулев въглероден отпечатък, след като техническото и технологично равнище на страните членки не го позволява?! Освен това няма обща стратегия за запазване на работните места? Как ще се компенсира индустрията, която не може "да лети с газова уредба"?!
    В бъдеще българските евродепутати

Препоръчано от редакцията

подкрепете ни

За честна и независима журналистика

Ще се радваме, ако ни подкрепите, за да може и занапред да разчитате на независима, професионална и честна информационно - аналитична медия.