Прескочи към основното съдържание
Вход / Регистрация

Мнозинството млади европейци не вярват в политиката

2 коментара
Снимка: ЕПА/БГНЕС

Преобладаващата част от младите европейци (82 процента) нямат доверие в политиката, но мнозина от тях се интересуват от политическа дейност, показва допитване, разпространено днес от няколко германски обществени медии и цитирано от ДПА.

Сред близо 213 000 анкетирани на възраст под 35 години само 1 процент са отговорили, че вярват безрезервно в политиката.

Повече от половината респонденти са казали, че биха се включили в общ бунт срещу управляващите.

Допитването в 11 европейски страни показва, че младите граждани с по-ниско образование се отнасят с по-голямо недоверие към политиката от по-високообразованите.

Според германския изследователски институт Синус (Sinus), анализирал резултатите, тази липса на доверие се свързва с чувството на отчужденост.

"Младите хора, които не вярват в политиката, гледат по-фаталистично на нещата", отбелязват в доклад изследователите.

Въпреки ниските равнища на доверие в политиката, много от младите граждани се интересуват от политическа дейност и проучват алтернативи на партийната политика.
Едва 31 процента от запитаните казват, че биха участвали в традиционна политическа организация, докато 51 на сто отговарят, че биха членували в неправителствени или хуманитарни организации.

Според допитването една пета от младите европейци вече са работили за неправителствена организация.

Докладът е публикуван от германските медии Бе Ер (BR), Ес Ве Ер (SWR) и Цет Де Еф (ZDF). В допитването са участвали младежи от Австрия, Белгия, Чехия, Франция, Германия, Гърция, Италия, Люксембург, Холандия, Испания и Швейцария.

подкрепете ни

За честна и независима журналистика

Ще се радваме, ако ни подкрепите, за да може и занапред да разчитате на независима, професионална и честна информационно - аналитична медия.

2 коментара

Екипът на Mediapool Ви уведомява, че администраторите на форума ще премахват всички мнения, съдържащи нецензурни квалификации, обиди на расова, етническа или верска основа.

Редакцията не носи отговорност за мненията, качени в Mediapool.bg от потребителите.

Коментирането под статии изисква потребителят да спазва правилата за участие във форумите на Mediapool.bg

Прочетете нашите правила за участие във форумите.

За да коментирате, трябва да влезете в профила си. Ако нямате профил, можете да се регистрирате.



  1. анита хегерланд
    #2

    Ако разгледаме проблема отблизо, ще го разберем по-добре. Бедните са социално изключени, а това означава, че културата, образованието, потреблението, намирането на работа, намирането на партньор зависи от доходите. Колкото по-богат е човек, толкова по-големи възможности има. Затова бедните искат да се борят с елита - желаят живота им да протече по друг начин. Такива са и политическите им нагласи - харесват онази партия или политика, които им дават усещането за промяна на статуквото.

  2. Мнозинството млади европейци не вярват в политиката---> но вЕрват на Сорош, на ХИлари и на Соросоидите? Или? Или и на тях не вЕрват?

Препоръчано от редакцията

подкрепете ни

За честна и независима журналистика

Ще се радваме, ако ни подкрепите, за да може и занапред да разчитате на независима, професионална и честна информационно - аналитична медия.