Прескочи към основното съдържание
Вход / Регистрация

Може би руската мафия финансира Симеон Втори, за да дестабилизира България

0 коментара


24 април

Под заглавие "Политически претендент" и подзаглавие "Завръщането на царя разтърсва българските избори", всекидневният бюлетин Имърджинг Маркет, издаван за срещата в Лондон на Европейската банка за възстановяване и развитие /ЕБВР/, публикува анализ за България.

Въпреки емоционалната носталгия, с която се посреща завръщането на Цар Симеон Втори на политическата арена, мнозина изразяват и сериозни безпокойства.
Според някои дипломатически източници вероятно руската мафия финансира неговата кампания, като има за цел да дестабилизира страната.
Други казват, че напомняйки за отминалата епоха на по-голямо благоденствие, той започва да прилича много на комунистите, които навремето са го принудили да напусне страната. Неназован анализатор сподели наскоро пред западен вестник - "Симеон говори за това, че ще бъде лидер в пътя към едно време, в което няма да се интересуваме от политиката, ще имаме нормални заплати, хляб и бира".

Запитан за мнение по публикацията на ЕБВР , Симеон Кобургготски каза пред журналисти: "Това е една много важна институция и аз много я уважавам, за да вярвам, че се е занимала с такъв въпрос. Не искам да коментирам".

Анализът е написан преди съдът да откаже регистрация на Националното движение Симеон Втори. В статията се отбелязва, че появата на Симеон като кандидат от собствената му монархическа партия е объркала предизборната обстановка в България.

Авторката цитира мнението на Оусмене Манденг, анализатор от Креди Сюис Фърст Бостън. Според него Симеон Втори "тотално ще промени политическия пейзаж". "Свидетели сме на зараждането в България на монархическо движение. Социологическите проучвания определят Националното движение Симеон Втори като трета по големина партия в България", посочва експертът. Според него позицията на Симеон Втори като доскорошен страничен наблюдател на българския политически живот е предимство за него, тъй като много хора са разочаровани от досегашните управляващи. Манденг прогнозира, че на изборите Симеон може да получи подкрепа на почти 30 процента от избирателите.

Бившият български цар може да играе решаваща роля за образуване на дясноцентристка коалиция. Като монархическа партия националното движение има естествен съюзник в лицето на десните ОДС, се казва в статията.

Голяма част от статията е посветена на успехите на България и на правителството на СДС в икономическата област. МВФ и ЕБВР са много доволни от напредъка на България, се подчертава в публикацията.

Цитирано е мнението на Чарлз Робъртсън, анализатор от ИНГ Беърингс, който казва, че България има значителни икономически постижения. Според него световните пазари бавно признават това.

Робъртсън твърди, че България заслужава по-добър рейтинг от В+, който са ѝ дали Стандард енд Пуърс и Фитч IBCA. Експертът на ИНГ Беърингс смята, че България трябва да има кредитен рейтинг ВВ, "вероятно около ВВ/ВВ+, а не В+" и трябва да се оценява по-близо до Хърватия, която има ВВ+. Робъртсън подчертава още, че българските Брейди книжа са привлекателни за инвеститорите.

подкрепете ни

За честна и независима журналистика

Ще се радваме, ако ни подкрепите, за да може и занапред да разчитате на независима, професионална и честна информационно - аналитична медия.

0 коментара

Екипът на Mediapool Ви уведомява, че администраторите на форума ще премахват всички мнения, съдържащи нецензурни квалификации, обиди на расова, етническа или верска основа.

Редакцията не носи отговорност за мненията, качени в Mediapool.bg от потребителите.

Коментирането под статии изисква потребителят да спазва правилата за участие във форумите на Mediapool.bg

Прочетете нашите правила за участие във форумите.

За да коментирате, трябва да влезете в профила си. Ако нямате профил, можете да се регистрирате.

Препоръчано от редакцията

подкрепете ни

За честна и независима журналистика

Ще се радваме, ако ни подкрепите, за да може и занапред да разчитате на независима, професионална и честна информационно - аналитична медия.