На четвъртфиналите Холандия срещу Бразилия

19 коментара

Холандия и Бразилия ще се срещнат в третия четвъртфинал на Световното първенство по футбол в Република Южна Африка.

В понеделник Холандия победи с 2:1 дебютиращата на световни финали Словакия. На стадиона в Дърбан холандците откриха в 18-та минута Ариен Робен, а вторият гол падна чак в 84-та минута, когато Уесли Снайдер завърши многоходова комбинация.

За Словакия Роберт Витек вкара от дузпа в самия край на добавеното време на мача. Това е четвъртият гол на Витек на шампионата, с което той се изравни в класирането на голмайсторите с аржентинеца Гонсало Игуаин.

Словаците се представиха достойно, като пропуски на същия Витек през второто полувреме можеха да дадат и друга посока на мача.

После в късния осминафинален мач на първенството в Йоханесбург петкратният световен шампион Бразилия показа най-добрата си игра от началото на първенството и надигра убедително Чили с 3:0.

Чилийците успяха да удържат равновесието в резултата до 34-ата минута, когато след корнер с глава гол вкара централният защитник Жуан. Само няколко минути по-късно след пас на Кака Луиш Фабиано отбеляза третия си гол от началото на турнира и на практика реши мача.

Превъзходството на бразилците бе затвърдено в 59-ата минута с гол на Робиньо.