Прескочи към основното съдържание
Вход / Регистрация

Начинът на приемане на България и Румъния в ЕС не бива да се повтаря

45 коментара

Начинът, по който България и Румъния бяха приети в Европейския съюз, не трябва да се случва повече, предупреди холандският външен министър Бернард Бот. Страните, които искат да станат членове на ЕС, трябва най-напред да изпълнят всички критерии и едва тогава може да бъде определена дата за влизането им. Това каза Бернард Бот по време на годишния дебат за "Състоянието на ЕС", пише холандското издание “НИС нюз”, цитирано от сайта Kafene.net.

Европейската комисия предложи неотдавна приемането на България и Румъния през януари, въпреки, че те не отговаря на, т.нар., Копенхагенски критерии.

България и Румъния трябва да продължат да извършват реформи в областта на правосъдието и вътрешния ред, авиацията и селското стопанство. Лидерите на европейските правителства трябва скоро да вземат решение по това предложение.

В Холандия парламентарното мнозинство и правителството подкрепиха членството на Румъния и България. Но според Бот начинът на работа с тези две страни не трябва никога повече да бъде повтарян. Холандия ще заеме твърда позиция по този въпрос в ЕС.

"Датите не трябва да се поставят в центъра на вниманието, където трябва да бъде качеството и последователността в реформите," каза Бот. Само тогава гражданите ще имат доверие в разширяването на ЕС, смята той.

Бот и християндемократите на премиера Ян Петер Балкененде са срещу приемането на България и Румъния в ЕС, както в долната камара на парламента, така и в Европейския парламент. Трудовата партия обвини християндемократите, че не са забранили на лидерите си да гласуват за приемането на двете страни. "Лесно е да кажеш в долната камара, че не си съгласен с нещо, а извън нея да се правиш, че нищо не е станало," каза депутатът Франс Тимерманс от Трудовата партия.

От своя страна християндемократите обвиниха Трудовата партия в липса на единна позиция, тъй като в холандският парламент те гласуваха за членството на България, а в ЕП - против него.

анкета

Вие ни познавате. Нека го направим взаимно!

Отделете няколко минути за анкетата и ни помогнете да сме ви по-полезни.

подкрепете ни

За честна и независима журналистика

Ще се радваме, ако ни подкрепите, за да може и занапред да разчитате на независима, професионална и честна информационно - аналитична медия.

45 коментара

Екипът на Mediapool Ви уведомява, че администраторите на форума ще премахват всички мнения, съдържащи нецензурни квалификации, обиди на расова, етническа или верска основа.

Редакцията не носи отговорност за мненията, качени в Mediapool.bg от потребителите.

Коментирането под статии изисква потребителят да спазва правилата за участие във форумите на Mediapool.bg

Прочетете нашите правила за участие във форумите.

За да коментирате, трябва да влезете в профила си. Ако нямате профил, можете да се регистрирате.



  1. Rossi
    #46

    Интерсно ми е Кунева какво ще каже за това изявление на холандския външен министър????

  2. Енчев
    #45

    България въобще не е готова за членство и какъв огромен компромис са ни направили. Тъй, че Първанката, Станишката и прочие нещастници трябва да си свиват парцалите и да не се бият в гърдите колко са велики, защото всъщност са посрани.

  3. прав е
    #44

    Прав е холандският външен министър. Но не отчита факта, че към олигофрените трябва да има специфичен подход и повече контрол и търпение. Точно така и стана - БГ и Румъния влизат в ЕС и частично губят независимост, за да може да бъдат реформирани отвън, понеже народите им нямат воля и енергия да довършат започнатото сами. Все пак, ЕК го проумя смисъла от това и го направи. Ако бяха ни отложили, догодина по това време щяхме да сме още по-зле.

  4. Kijk
    #43

    Четейки изказването на холандския външен министър, спонтанно ме обхваща вълна от смях.Защо ??-Ако европа не ни искаше,щеше ясно да ни кажат че не сме готови, ние си го знаеме това и толкоз - да, ама нееее-Голямата част от другите десет новоприети страни също не бяха готови за членство - пак да, ама нееее-Ako например ще говорим за корупция, та има страни в европа с по-голяма корупция от нашата - например Гърция, е иии...-Та нали в центъра на Амстердам холандски наемен убиец застреля българин / български

  5. Петър
    #42

    Радвайте се, сънародници! Защото в последния момент се метнахме на последната врата от последния вагон на последния влак за ЕС. Че влизаме не по заслуги, а благодарение на политическа подкрепа, го знае всеки. Можем да съжаляваме тези, които изпуснаха този влак. Най-вече хърватите. Те са много по-подготвени от нас, но сами се провалиха. Заради това, че Турция е следващият основен кандидат, следващото разширение няма да е скоро. Да се надяваме, че под засилващ се външен натиск, страната ни ще върви

  6. Да!
    #41

    Медиапул са костовари.Коне с капаци, и простаци!

  7. .
    #40

    Гърция, като са я приели през 81 дали е била много подготвена и цветуща държава?Гърците фалшифицираха данните си за бюджета си, за да въведат еврото, а те въобще не покриваха критериите за това.При въвеждането на еврото, гърците имаха над 3 % бюджетен дефицит.Откакто е приета Гърция в ЕС до сега, там са наляти над 100 милиарда евро(тогава $, но преизчислено това е сумата), а виждаме че Гърция не е една от най-проспериращите държави в съюза.Аз бих перефразирал Бот-Идиот:"Начинът на приемане на Гърция,

  8. ЖЖЖ
    #39

    ...ше се разгърне сега по целия континент, и без това тука опоска всичко! хак им е на тия глупци от комисията!

  9. Q
    #38

    Г-н Енчев,Вие сте много прав.Странно защо все пак ни приеха.Може би търсят нови 30 000 000 нови консуматори на техните стоки.???.Или нещо друго.

  10. marcella
    #37

    ami ne gi cheti togava, kakvo ni zanimavash?!

Препоръчано от редакцията

подкрепете ни

За честна и независима журналистика

Ще се радваме, ако ни подкрепите, за да може и занапред да разчитате на независима, професионална и честна информационно - аналитична медия.

Вие ни познавате. Нека го направим взаимно!

Отделете няколко минути за анкетата и ни помогнете да сме ви по-полезни.

Участвам