Прескочи към основното съдържание
Вход / Регистрация

Над 400 лекари от цял свят ще обсъждат в София новостите в гръдната и сърдечно-съдовата хирургия

1 коментар
Над 400 лекари от цял свят ще обсъждат в София новостите в гръдната и сърдечно-съдовата хирургия

Над 400 лекари от цял свят ще обсъждат новостите в областта на сърдечната, съдовата и гръдната хирургия между 6 и 8 септември, когато София ще бъде домакин на 29-ия Конгрес на Световната асоциация по гръдна и сърдечно-съдова хирургия. Международният форум ще се проведе в НДК под патронажа на проф. Генчо Начев, който е президент на настоящото издание и предстои да оглави Световното дружество на кардиохирурзите и гръдните хирурзи.

Лектори на форума ще са водещи специалисти от над 40 страни по цял свят. 

На конгреса ще се представят новости, които през изминалите 10 години са били тествани и са доказали своя успех в сърдечната, съдовата и гръдната хирургия. Сред тях ще са транскатетерното имплантиране на сърдечна клапа през крака. По този метод са имплантирани вече над 350 клапи у нас.

Ще се дискутират и различни виждания за определени процедури. "Изводите от тези дискусии ще очертаят методи и техники, които ще бъдат прилагани и в бъдеще.", коментира Начев на пресконференция за предстоящия медицинския форум.

"В Сан Диего се борим да преодолеем 3.5 части от секундата забавяне в излъчването на видео сигнал в която и да е точка по света, за да извършваме манипулации от разстояние", разказа проф. Стюард Джеймисън.

Във форума ще се разгледа и роботиката като новост в сърдечната хирургия. "В САЩ 90% от гинекологичните, 75% от урологичните и 65% от гръдните манипулации се правят с робот. Процентът при сърдечните все още не е толкова висок - 40-45%, но ще се увеличават тепърва.", разказа проф. Начев.

Проф. Стюард Джеймисън ще представи на форума обзор на развитието на сърдечните трансплантации, които се правят вече 50 години.

"30 години по-късно мой пациент с трансплантирано сърце продължава да живее активно. Най-възрастният ми пациент с трансплантиран бял дроб е на 60 години, а извършихме трансплантацията, когато беше на 20 г.", разказа проф. Джеймисън.

Три са посоките, в които се работи за въвеждане на трансплантации на сърце. Технологично изкуствено сърце - да се намери тъкан, която да не предизвиква съсирвания на кръвта, когато преминава през него, отглеждане на животни, чийто органи няма да бъдат отхвърлени от човешкия организъм и създаване на функциониращ орган чрез генно инженерство. "Предстои да видим в бъдеще коя от посоките ще бъде развита най-бързо и успешно", заяви проф. Начев.

Конгресът ще бъде открит от премиера Бойко Борисов, министъра на здравеопазването Кирил Ананиев, проф. Стюард Джеймисън, председател на Световната асоциация по гръдна и сърдечно-съдова хирургия, както и проф. Генчо Начев.  

подкрепете ни

За честна и независима журналистика

Ще се радваме, ако ни подкрепите, за да може и занапред да разчитате на независима, професионална и честна информационно - аналитична медия.

1 коментар

Екипът на Mediapool Ви уведомява, че администраторите на форума ще премахват всички мнения, съдържащи нецензурни квалификации, обиди на расова, етническа или верска основа.

Редакцията не носи отговорност за мненията, качени в Mediapool.bg от потребителите.

Коментирането под статии изисква потребителят да спазва правилата за участие във форумите на Mediapool.bg

Прочетете нашите правила за участие във форумите.

За да коментирате, трябва да влезете в профила си. Ако нямате профил, можете да се регистрирате.



  1. Дядо ми Петър
    #1

    Аз пък си мислех, че нашиОт отбира само от скъсани менискуси.

Препоръчано от редакцията

подкрепете ни

За честна и независима журналистика

Ще се радваме, ако ни подкрепите, за да може и занапред да разчитате на независима, професионална и честна информационно - аналитична медия.