Надал победи Медведев след епична битка и спечели US Open за четвърти път

0 коментара

Рафаел Надал успя да победи руснака Даниил Медведев и спечели за четвърти път в кариерата US Open. Това е 19-а титла за испанеца от ”Големия шлем”.

Надал се наложи със 7:5, 6:3, 5:7, 4:6, 6:4 над Медведев за 4 часа и 51 минути.

Надал поведе с 2: 0, но руснакът не се сломи, показа невероятна игра и изравни резултата.

В последния сет испанецът беше по-силен и успя да затвори сета. През целия мач Надал взимаше по-лесно подаванията си, докато геймовете, в които сервираше Медведев, се проточваха.

С победата Надал се изравни с Джон Макенроу, който също има четири победи от турнира. По пет трофея имат само Роджър Федерер, Пийт Сампрас и Джими Конърс.

С тази титла 33-годишният испанец вече има само една титла от ”Големия шлем” по-малко от Роджър Федерер.