Българският национал Александър Тонев до броени дни ще има нов клуб, съобщиха от сегашния му тим Лех (Познан).
Пьотър Рутковски от Борда на директорите на Лех съобщи, че в клуба има получени конкретни оферти за бившия футболист на ЦСКА и остава единствено да бъде избрана една от тях.
Според повечето информации най-близо до подписа на Тонев е шотландският гранд Селтик и Рутковски потвърди това. На въпрос дали "детелините" ще са следващият клуб на българина, шефът на Лех отговори: "Много е вероятно. Заедно с играча ще вземем най-доброто решение и за двете страни. Надявам се да финализираме преговорите колкото се може по-скоро".
В Полша твърдят, че Рома, Дженоа, Вердер (Бремен), Малага и Елче също напират за Тонев, но Селтик е с предимство. Една от причините е, че ръководството на Лех има много добри позиции в Шотландия и неслучайно едно от новите попълнения в тима ще е халфът на Дънди Юнайтед Бари Дъглас, отбелязва sportal.bg.

Полезна ли ви беше тази статия?
Ще се радваме, ако подкрепите електронното издание Mediapool.bg, за да може и занапред да разчитате на независима, професионална и честна информационно - аналитична медия.
Подкрепете ниАбонирайте се за най-важните новини, анализи и коментари на събития от деня. Бюлетинът се изпраща до електронния Ви адрес всеки ден в 18:00 часа.
Абонамент